Saklı Yazı paralarda düşüş sürecek mi?

Saklı Yazı mülk birimi kayıplarının üçte ikisinden fazlasını, ÇAKER Hat Bankası’nın (Fed) mütezayit enflasyonla mücadele için getiri yükselme adımlarına başlamasından bu yana kaybetti.

Güzeşte kasım ayında 69 bin dolar sınırına büyüklüğünde sâdır kriptonun amiral gemisi Bitcoin, 18 bin doların üstelik altını görerek yüzde 70’in üzerinde geri çekilme kaydetti. Önder kripto mülk birimi kayıplarının üçte ikisinden fazlasını, KUL Kalıp Bankası’nın (Fed) kalan enflasyonla uğraş için nema terfi adımlarına başlamasından bu yana kaybetti. En Üst Getiri artırımının etkisi ve Fed’in umumi şahinliği, doların değerini piyasanın beklediğinden elan yükseğe taşıdı.

ATEŞ PARÇASI DOLAR YÜKSELİŞİ ENGELLİYOR

Dolar, pay senetleri ve sayısal mevcudat üzerinde bastırık yaratarak kendini dünyanın sunu yaşayan mal birimlerinden biri kendisine gösterdi. Dolayısıyla hareketli dolar, Bitcoin’in yükselişini engelliyor. MEMLUK’de haziran kocaoğlan enflasyonu yüzde 9.1’e yükseldi. Beklentilerin üstünde gelen bilim ile Fed’in 75 temel puanlık getiri artışına daha çok kesme gözüyle bakılırken, 100 temel benek dahi artık masada. Bitcoin ve altcoin’ler, düşüş koşulları ve likidite krizi nedeniyle zaten baskı altında. Bu nedenle aksiyon ve kripto piyasası kabilinden riskli varlıkları pres bir süreç bekliyor.

Akıbet aylarda acun çapındaki merkez bankalarının ürem artırımlarının, yatırımcıların saklı yazı ve behre senetlerine olan ilgisini azalttığı net bire bir şekilde görülüyor. Bu nedenle, son 5 haftadır 19-20 bin dolar bandı üzerinde kalma çabası ilgi çeken Bitcoin’in 2022 Nisan ayının önce haftasında başlattığı düşüş trendi çizgisinin devam edeceği öngörülüyor.
(Sözcü)

Saklı Yazı paralarda toparlanma ne antlaşma

Kriptodan uzak durun!

Kopacak fırtınaya hazırlanıyor

 

Share: