Pfizer aşısında beklenti donör akıbet: Biricik düze ehliyetli oluyor

Corona virüsü aşılama sürecine bitmeme eden İngiltere’da Pfizer ve BioNTech’mağara geliştirdiği aşıların etkisi ile ait can alıcı sonuçlar İngiliz basınına yansıdı. İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden The Sun’ın ele geçirdiği hükümet verilerine bakarak İngiltere’deki telkih programının sonuçları ortaya çıktı.

Haberde, Pfizer ve BioNTech’mağara aşısının bir tane aynı dozunun corona virüsüne karşı üçte iki oranında siper sağladığı belirtildi. Aşılama programının evvel sonuçlarına bakarak aşının geçmiş dozunu olanlarda belirti gösteren çor riski gençlerde yüzde 65 azalırken 80 yaşın üzerindekilerde ise yüzdelik 64’e düştüğü belirtildi.

80 GÖZYAŞI ÜZERİNDE SIPER YÜZDELIK 84

İlk adına The Sun’ın paylaştığı ve uluslararası kamuoyunda bile şişman aksiseda uyandıran verilere bakarak iki dozun koruma etkisinin ise sırasıyla gençlerde yüzdelik 79, 80 gözyaşi üzerindekilerde dahi yüzde 84 seviyesine çıktığını duyurdu. The Sun’ın haberinde AstraZeneca’nın aşısının da benzer himaye sağladığı belirtildi.

Ilkah sürecini hızla sürdüren İngiltere’dahi 12.6 milyondan fazla koca Pfizer’ın evet dahi Oxford-AstraZeneca’nın aşısının geçmiş dozunu aldı.

Bilgi Müesses üyesi : Bildirilen ölümler aşıyla ilişkilendirilemedi

 

Johnson & Johnson: Aşının seçkin yıl tekrarlanması gerekebilir

 

Share: