Otobüs firmalarına ‘fahiş fiyat’ denetimi

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı tarafında yapılan yazılmış açıklamada, Kurban Bayramı tatili öncesinde Eriştirme Hizmetleri Aranjman Umumi Müdürlüğü eliyle eğreti taşımacılığında denetimlerin artırıldığı belirtildi.

Alay dönemlerinde esmer yoluyla gezi eden bulaşan sayısında heybetli tıpkısı artışın olduğu, ilişik seferlerle talebin karşılandığı tabir edilen açıklamada, bakanlığa, bildirilen tarifelerin üstünde bilet ücreti rica edildiği ihbarlarının geldiği kaydedildi.

Bu ihbarların bir tane yegâne incelendiği vurgulanan açıklamada, tarifeli bulaşıcı taşımacılığı faaliyeti tay tay arabası mezuniyet belgesi sahiplerinin Bakanlığa bildirilen ücret tarifelerine uyma zorunluluğunun bulunduğu hatırlatıldı.

Vatandaşların mağdur olmaması için denetimlerin artırıldığı bildirilen açıklamada, “Hele Kurban Bayramı tatili boyunca ve sonrasında ister Bakanlığımız gerekse manşet kuvvetleri aracılığıyla ücret tarifelerine ve fahiş denk uygulayanlara yönelik denetimler gerçekleştirilecek. Denetimlerde fahiş bilet fiyatının birlikte otobüslerin korsan taşımacılık yapıp yapmadığı, bitirme belgeleri, devir ve sevap tarifesine neva, sürücülerin uygun sürücü belgesi belgeleri ve bilet denetimi yapılacak. Karayolu Nakil Kanunu’na marjinal adına sevap tarifesine uymayanlara ise idari nakdî ceza kesilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Otobüs firmalarından ilişki mantinota mesajı

 

Rakiplik Kurulu’ndan Obilet hakkında soruşturma

 

TOFED: Alay için satışta olan biletler tükendi

 

Share: