Ortadoğu’nun sigortacılık sektörünü dönüştürecek 6 trend

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Toptan teftiş ve müşavirlik devinin Ortadoğu için yayınladığı ‘Sigortacılığın Geleceği’ başlıklı raporda, sektörü dönüştüren 6 trend belirlendi. İşte sigortacılık sektöründe kapsamlı değişimlere sebep olan 6 esas evolüsyon.

1. Dijitalleşme

Korona virüs pandemisi şirketlerin operasyonlarında dijitalleşmeyi hızlandırıyor. Modern uygulayım bilimi altyapıları dahi müşterilere hizmet arz etmek ve çalışanların verimliliğini bırakmak için nazik önem taşıyor.

Zinde siber düzenlilik ve ayyarlık karşıtı himaye önlemlerinin üstelik riskler artarken önemi yükseliyor. Müşterilerin beklentileri ve sigorta şirketlerinin teknolojik kapasiteleri şirketlerde dijitalleşme sürecini hızlandırıyor. Sektörde dijitalleşme sürecini genişlik acul bütünleyen şirketler rekabet avantajı kazanacak. Bu süreçte finans sektörü da ruhlu tıpkısı gelişim partneri olacak ve analiz ile hesap pusulası kapasitesiyle kilit racon oynayacak.

2. Yeni evlat çalışanlar

Sigorta şirketleri amacıyla adapte olma kapasitesi efdal bir ekibe iyesi olmak ehemmiyet kazanıyor.  Bunun sonucunda yöre planda saha düzlük çalışanların dengelenmesi ve şirketlerin teknoloji ile streç mesai modellerini aynı araya getirmesi gerekecek.

Engin düzentileme da sürekli arkaç gelirken, siber düzenlilik, mahremiyet gibi riskleri da yanı sıra getirecek ve şanlı ölçüde altyapı yatırımına ihtiyaç duyulacak. İşgücünde otomasyon birlikte müşterilerin dijital bildirişim kanallarını henüz degaje kullanmaya başlamasıyla gelişigüzel yükselecek.

3. Haddinden Fazla taraflı iş modelleri

Sigorta kurumlarının hızla değişen işgücüne, kamera davranışlarına ve gelişim dünyasına bukanak uydurması gerekecek. 

Yüzyüze iletişim modeli, sanal ortama taşınırken şirketlerin ikisi arasındaki dengeyi de yakalaması gerekecek.  Sigorta şirketleri aynı zamanda yüksek oranda belirsizliğin bilgili olduğu ortamlarda bile hızlı hızlı yanıt vermek zorunda kalacak.

Maliyet, devamlılık ve dayanım gibi unsurlar birlikte operasyonlarda yeni ayrımsız düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Devamlılık ve direnç puanlama modelleri, transformasyon çabalarının kilit ayrımsız unsurunu oluşturacak.

4. Finansal direnç bina etmek

Finansal direnci temin etmek sigorta şirketlerine tatbikat özgürlüğü tanıyor. Sigorta şirketlerinin yeterli oranda likidite ve sermayeyi koruyarak operasyonlarını sürdürmeyi garanti altına alması gerekiyor. Tıpkısı zamanda maliyet baskılarının yönetilmesi dahi acliyet haiz konular ortada.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre yönetim kurullarının bile vuzuhsuzluk dönemlerinde karar alma süreçlerini baştan gözden geçirmesi gerekiyor. Akışkanlık, anamal ve maliyet ortada akıllıca dengeyi yararlanmak en eleştiri ilke namına öne çıkma. Dönüşen yatırım stratejileri birlikte getiri oranlarını yakından takip etmek mecburiyetinde bırakacak.

5. İklim değişikliği

İklim riskleri de temel benzeri bahis olarak öne çıkıyor. Küresel sıcaklık artarken, toptan ekonomiyi de zılgıt ediyor. Felaketlere hastalık olacak iklim olayları ve pandemiler hayatın bakir gerçekliği haline geliyor. Sigorta bu anlamda sosyo-iktisadi dayanım oluşturabilir ve iktisadi gelişmeyi benzer kılabilir.

Benzeri zamanda şirketlerin iklim değişikliği hedeflerine ulaşması için da bindi verebilir. Sigorta şirketlerinin bu nedenle eskimemiş riskleri dahi ortaya çıkıyor. Yeni kurulan şirketler ve mütenavip enerji üzere kurumlar da riskleri birlikte getiriyor. Karbon emisyonu faziletkâr olan şirketlerin dahi yüz yüze kalacağı mali riskler sigorta şirketlerini dahi gözdağı altında bırakıyor.

6. İnovasyon

Radikal inovasyon dalgalarının, sigorta şirketleri mevcut koşullara uyarlanmış olurken ortaya çıkması bekleniyor. İnovasyonda akla yatkın hamleleri özne sigorta şirketleri münasebet payı kazanacak ve yeni pazarlara girebilecek. İnovatif şirketlerin oluşturduğu eskimemiş ekosistem, yeni orostopolluk sigorta şirketlerinden oluşacak.

‘Dijital paraların sağlayacağı katkıdan tehlikesiz değilim’

 

Küresel istinas dolayısıyla iki kent yaşanılmaz seviyede

 

Avrupa’nın sunma nazik 5 fintek şirketi

 

Share: