Menderes Belediyesi Iri Zaferin 100. Yılına Amade

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un sene dönümü yaklaşıyor. Menderes Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü tebrik etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Menderes Belediyesi Başkan Vekili Erkan Özkan, 30 Ağustos Yengi Bayramı etkinlikleri için bilgelik verdi. Komutan Vekili Özkan, “Bu ihtişamlı bayramımızı bildirme gür şekilde kutlayacağız, bunun üzere eyyam öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık” dedi. Özkan, bu kapsamda Özdere Sedat Balcı Stadı’nda müstehap iki kol olan Ezginin Günlüğü ve Şeb Yolcuları’nın vereceği dinleti ve mütenevvi etkinlikler hazırladıklarını söyledi.

Başbuğ Vekili Özkan, “Güzeşte yıllarda pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. İçimizde yaşattığımız 30 Ağustos Galebe Bayramı coşkusunu, Menderes Belediyesi adına bu yıl 100. yıla reva ayrımsız şekilde, hep gelişigüzel meydanlara taşarak yaşayacağız. Atatürk’ün yolunda, onun yaktığı meşaleyle Menderes aydınlanacak. Buğulu, tendürüst herkesi bu coşkuya nida ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: