Mehmet Halis, Philadelphia Belediye Başkanını istifaya çağırdı

ABD’de Demokrat Belediye Başkanı Jim Kenney’in 4 Orak Ayı Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında iki polisin yaralanmasına etken olan cebe şiddetinin ardından, “Daim yara aynı özdek olacak diye bekliyorum. Belediye Reisi olmadığımda mutlu olacağım ve bazı şeylerin tadını çıkarabileceğim” demesi, Mehmet Öz ile arasını açtı.

Pennsylvania’dan Senato adayı olan Salt, Kenney’in açıklamalarına, “Belediye Başkanı Kenney, istifa etmeli. Kenney’in şehremini olmadığında bahtiyar olacağını açıklaması Philadelphia’dan vazgeçtiğinin apayrı benzeri göstergesi” diye niteleyerek karşılık verdi ve incizap çağrısında bulundu.

Mehmet Öz, kentteki yanlışlık oranlarının faziletkâr olmasından, “cezrî çılgın sol politikalar” yürütmekle suçladığı Kenney ve Demokrat rakibi John Fetterman’ı mesul tuttu.

Kenney ise bunun üzerine, sözlerine ara aktarmak üzere, silahlı saldırının arkası sıra öfkeyle bu sözleri gider ettiğini ve Philadelphia belediye reisi olduğuna ve kendisini bu göreve seçen insanlara gönül borcu duyduğunu ifade etti.

ABD’de Istiklal Günü kana bulandı: Çokça sayıda ölü ve gaileli var

Trump’ın destekçileri Mehmet Temiz’ü yuhaladı

Trump’tan Mehmet Günahsız’e senato desteği

Ünlü doktor Mehmet Katışıksız’e Yadırgatıcı: Darülfünun ilişiğini kestiler

Dr. Mehmet Münezzeh’ün o ilaçları bozukluk satın aldığı ortaya imdi!

Dr. Mehmet Münezzeh, Metaverse dünyasına aşama attı

Share: