Kovid-19 aşısı hastaneye yatışları düşürdü mü?

İlk yol nesep kişiler üzerinde geçerli Kovid-19 aşıları ile ilişik resmi sonuçlar yayınlandı. Aşılamaya 8 Boşluk’ta başlayan Bir Krallık’tan, aşıların deneyler dışındaki geçmiş insan denemeleri sonuçları geldi.

8 Mabeyin’ta aşılanmaya başlayan İskoçya nüfusunun ıcığı cıcığı üstünde yapılan çalışmaya göre, hem Biontech-Pfizer Covid-19 aşısının hem da Oxford-AstraZeneca aşısının biricik dozunun virüs zımnında hastaneye yatışları yüzde 85 ila yüzdelik 94 arasında azalttığı belirtildi.

“Bu sonuçlar gelecek amacıyla nikbin olmamız üzere dört başı mamur esbap verdi”

Bugüne kadar ampirik çalışmalar sonucu sunulan Covid-19 aşılama etkinlikleriyle ilişik geçmiş resmi rakamlar namına ilgi çeken verilerle ait çalışmayı müdür Edinburgh Üniversitesi Usher Enstitüsü’nde profesör olan Aziz Sheikh, “Bu stabil sonuçlar çok cesurluk donör ve bize gelecek üzere iyimser olmamız amacıyla dört başı mamur sebepler verdi” dedi.

İskoçya’dahi 1,14 milyon kişiye aşılama uygulandı

“Aşılar ile ait çok umutluyum. Çıktı aşılamanın Covid-19 cihetiyle hastaneye yatışlara cebin siper sağladığına dayalı ulusal kanıtımız var” şeklinde konuşan Sheikh, 8 Çatlak ve 15 Gücük Ay beyninde toplanan verilerde 5,4 milyon nüfuslu İskoçya’de 1,14 milyon kişiye aşılama uygulandığını bu rakamın nüfusun yüzde 21’i olduğunu belirtti.

Hastaneye yatışlar yüzdelik 84 oranında düştü

5,4 milyon kişinin keyif kayıtlarını analiziyle elde edilen verilerde, aşıyı olanların hastaneye kaldırılma olasılığının, olmayanlara göre oylumlu ölçüde henüz az olduğu belirtilirken aşının genel korumasına bakıldığında, Kovid-19 sebebiyle hastaneye yatışların telkih olduktan dört hafta içerisinde yüzdelik 84 düştüğü belirtildi.

Biontech yüzde 85, astrazeneca yüzdelik 94 düşürüyor

İncelenen verilerde aynı düze Biontech-Pfizer aşısı olanların hastaneye yatış oranlarının dört hafta içerisinde yüzdelik 85 düştüğü belirtilirken Oxford-AstraZeneca aşısında bu celal yüzdelik 94 adına kaydedildi.

Araştırmayı özne marifet insanları aşıyı olan kişileri dört hafta süresince incelerken, aşılama olan kişilerin bağışıklıklarının sunu zihayat olduğu dönemin aşılama olduktan dört hafta sonra olduğunun altını çizdiler.

Kovid-19’a karşı genişlik riskli kol yerine adlandırılan 80 yaş ve cisim grupta yapılan çalışmada ise iki aşının da hastaneye yatış oranlarını yüzdelik 81 azalttığı açıklandı.

“Aşılar kesin kanıtlara eski oldu”

İskoçya El Sağlığı Covid-19 direktörü Jim McMenamin, bulguların önemine özen çekerken “Aşılar, yarar beklentisinden stabil kanıtlara önceki oldu” dedi. Çalışmayı gerçekleştiren Edinburgh Üniversitesi Usher Enstitüsü’nden müderris Aziz Sheikh, bu verilerin ve kesin kanıtın “bize gelecekte optimist oluşmak üzere iri nedenler verdiğini” söyledi.

Türkiye’birlikte birçok kişiye korona virüs aşısı yapıldı? İl memleket serencam rakamlar

 

Amerikalılar eczanelerde telkih olabiliyor

 

Share: