Konak’ta Evleviyet Fert ve Mülk Güvenliği

Eğlek Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Konaklı yurttaşların can ve para güvenliğini önceleyen tıpkısı protokole imza attı. Buna bakarak; kaza sınırları içerisindeki binaların merkezi gaz bacaları ve engelli tahammül platformlarına ustalık uygunluk belgesi verilmesi ve mevkut kontrolleri Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi aracılığıyla yapılacak.

Konak Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, teşrikimesai protokolü imzaladı. Konak Belediye Başkanlığı’nda yapılan imza törenine, Eğlek Belediye Başkanı Abdül Keleş, Makina Mühendisleri Odası İzmir Idarehane Başkanı İlkin Boz, Ofis Müdürü Necmi Varlık, Şube Sekreteri Evrim Aksoy ile Eğlek Belediyesi müdürleri ve bürokratları katıldı. İmzalanan tören düzeni ile Konak Belediyesi sınırları içre mensur edilen binaların birey ve mal güvenliğine ilişik denetim mekanizmalarına ayrımsız yenisi henüz ilave oldu.

ENGELLİ KALDIRMA PLATFORMLARINA DENETİM

Protokol kapsamında, Konak Belediyesi sınırları süresince bina kullanma müsaade belgesi öncesi merkezi herkes gaz bacası yahut ortak hermetik tümce doğal gaz bacalarının agreman kontrolüne ve engelliler üzere yavaş tahrikli kaldırma platformlarının makina emniyeti yönetmeliğine bakarak teknik uygunluk belgesi verilmesi esasa bağlandı. Konak Belediyesi sınırları içinde mensur edilen binalardaki engelli platformları ile gaz bacalarının henüz etkin bir şekilde taharri edilmesi sağlanacak.

GÜVENLİ YAŞAM İÇİN

Protokol kapsamında, özürlü kaldırma platformlarının mevkut kontrolleri, yılda arz az tıpkı sefer Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi vasıtasıyla yapılacak. Bunun yanında komütatör kaldırma platformu, katlı mekanik park yeri sistemleri tescil kontrolleri ve periyodik kontrolleri ile gaz makbul apartmanlarda merkezi hep ya da ortak hermetik ocaklık sistemlerinin yılda yer bir iki tıpkı öğün süreli kontrolleri yapılarak yurttaşların daha sakıncasız ayrımsız yaşam sürdürmeleri sağlanacak.

Yine Konak Uray sınırlarında vadi düz ve aksiyon yeri açma ruhsatı için belediyeye başvuran işletmelerin fırın, katkılı pide, kebap, düğürcük fırını ve geleneksel tandır ocaklarına takılan filtrelerin uygunluk kontrolleri birlikte Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yoluyla yapılacak ve sonunda vatandaşların koku ve kötü dolayısıyla yaşamaları muhtemel olumsuzlukların önüne geçilecek.

Share: