İstanbul’da trafiği rahatlatacak kullanılmamış düzenleme

Dünyanın bildirme aşkın satılan otomobili Toyota Corolla’nın 12’nci nesli Toyota Plaza Kar showroomlarında hayranlarının alçak ilgisiyle buluştu. Toyota’nın Yıpranmamış Global Mimarisi TNGA GA-C platformunda tasarlanan Corolla, elan hayat dolu ve henüz prestijli duruşuyla parçalanmamış dikkatleri üzerine çekiyor.

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bu güne kadar kamu dünyada 46 milyon adetten fazla tercih edilen ‘Söylence Emsal’ Corolla, yeni özellikleriyle kaza etme riskini minimuma indiren bildirme ümranlı asayiş özellikleri ve faik teknolojisiyle sedan otomobillerin standartlarını baştan belirliyor.

Körfez Köprüsü girişi Edirnekapı’dahi meydan düz Toyota Iş Merkezi Kar Genel Müdürü Tasavvur Kesimal, Toyota’nın tamam dünyada her an mütezayit melez talebini, daha serbest çevreci modelleriyle karşılamaya devam ettiğini söyledi.

Toyota’nın melez teknolojisinin öncü ve şef markası olduğunu belirten Amaç Kesimal, kullanılmamış Corolla’yla ilişkin, “Bakir Corolla’dahi kendi kendini şarj eden melez teknolojisine üstelik düz veriliyor. Corolla Hybrid, öz kendini şarj eden 122 hp bati üreten 1.8 litrelik hibrit motora eş. Sayı Farkı yakıt tüketimi 100 kilometrede 3.4 litre. Corolla bire bir zamanda 132 beygirlik 1.6 litrelik benzinli motorla bile satışa sunuluyor. Benzinli versiyonun ise tüketimi 5.7 litre… Melez versiyonda ölçün kendisine; geliştirilmiş güvenlik sistemi Toyota Safety Sense, ahenkli cep telefonları üzere kablosuz yükleme ünitesi, koşa bölgeli kendiliğinden iklimleme cihazı ve hudayinabit olarak katlanılabilir taraf aynalar ile elektronik park yeri freni düzlük alıyor” dedi.

Toyota Iş Merkezi Kar Umumi Müdürü Murat Kesimal, yeni çocuk Toyota Corolla’nın benzinli versiyonunun (hurda teşvikli yerine) 95 bin 700 TL’den, hibrit versiyonunun ise ÖTV teşviki sayesinde 137 bin 500 TL’den satışa sunulduğunu söyledi.

Share: