İngiltere, tartışmalı kripto düzenlemesinde izansız hamle attı

Geçen Orak Ayı ayında, Hazine Bakanlığı, kripto mal birimleri hakkında mali standartların kripto dünyalık birimi üstelik dahil gelmek için tam finansal hizmetlerde insicamlı olması gerektiğini tamlayan tıpkısı konuşma belgesi yayınladı.

Belge, özel kripto cüzdanlarına mal alaşağı etmek isteyen kişilerin bunu yaparken alıcının ferdî kimliğini toplaması zorunluluğunu gündeme getiriyor.

Vesika, kara servet aklamayı ve yıldırı faaliyetlerinin finansmanını önlemeyi amaçlayan Mali Gösteri Fariza Gücü (FATF) standartlarına atıfta bulunuyor ve fonların göndericisinin ve alıcısının düzgün aynı şekilde tanımlanmasını gerektiriyordu.

Bu kurala bakarak, sınırlı bir eşiğin altındaki transferler – Orak Ayı 2021 belgesinde 1.000 paunt- vabeste vukuf gerektirecektr. Bu eşiğin üzerindeki rastgele özdek, gönderenin yararlanıcı karşı henüz çok şahsi bilgelik vermesini gerektiriyordu.

Pazartesi günkü değiştirilen yeni önerişe bakarak, kripto sağlık işletmeleri, kripto servet transferlerinde, bilcümle amal karşı değil yemeden içmeden yasa dışı olduğundan şüphelenilen amal karşı bilgi toplayacak.

Kripto servet piyasasındaki çöküş duraklık işareti mi?

 

Kripto için vahim uyarı: Bu misil ayrımlı

 

Visa önceki saklı yazı kartını çıkardı

 

Share: