Japonya’da halkın yüzde 87’si Tokyo Olimpiyatları’ndan endişeli

Kyodo ajansının anketinde katılımcılara 23 Temmuz’birlikte başlayacak Tokyo Oyunlarına müteveccih değerlendirmeleri, peyrev alınmama kararı, hükümetin Kovid-19 tedbirleri ile Tokyo’daki OHAL soruldu.

Buna bakarak katılımcıların yüzde 67,9’u yakın turnuva öncesinde, halihazırda başşehir Tokyo ile çevresindeki Kanagawa, Saitama ve Çiba eyaletlerinde Kovid-19’a alın geçerli yabansı halin verimliliğinden ikircim ediyor.

Katılımcıların yüzde 58,5’i, olimpiyatlar öncesi, ülke geneli Kovid-19 telkih kampanyasının ehliyetli düzeye erişmediğini savunurken yüzdelik 64,2’si hükümetin Kovid-19 sınırlamalarını desteklemediğini söyledi.

Tokyo 2020 Kodifikasyon Komitesinin turnuvanın seyircisiz düzenlenmesi kararını katılımcıların yüzdelik 43,6’sı makul buldu, yüzde 23,6’sı ise az birlikte olsa peyrev kabul edilmesi gerektiğini bildirme etti.

Tahminî 2 bin kişinin karışma edildiği ve katılımcıların yüzdelik 87’sinin “bir şekilde endişeli” olduğunu ortaya koyan ankette, katılımcıların yüzdelik 31,2’si ise Tokyo Olimpiyatlarının fek edilmesi gerektiğini savundu.

Tokyo Olimpiyatları’nın tahrip edilmesi üzere 450 bin imza toplandı

 

Share: