ikinci ahali pazarı yeniden canlandı

Çin, Tesla araçlarındaki kameraların espiyonaj gayeli kullanılabileceği endişesi konusunda, kalabalık personelinin birlikte devlete bağlı kilit öneme cemaat şirketlerin çalışanlarının bu firmanın ürünlerini kullanmasını yasakladı.

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberinde, bu araçlarından topladığı bilgilerin Çin için “ulusal güvenlik sızıntısına” kat açabileceği kaygısının ayn önünde bulundurulduğu ve haram kararının öncesinde Çinli hükümet yetkililerinin kameralardan edinilen bazı verilerin ABD’ye gönderilebileceğine dayalı endişe taşıdığını gösteren raporlar hazırlandığı aktarıldı.

Bloomberg üstelik hassas bilgilerin Tesla araçlarındaki kameralarla toplanabileceğine dair kaygıları dikkate düz Çin ordusunun, namına bağlı yerleşke ve ev sahalarında bu vasıtaların kullanılmasını yasakladığını tabir etti.

Dünyanın yeryüzü balaban elektrikli açacak üreticisi Tesla’nın sahibi Elon Musk ise bahis konusu kararın üzerinden 24 saat geçmeden katıldığı Çin Kalkınma Forumu’nda, “araçlarının espiyonaj amacıyla kullanılması halinde firmasına kilit vuracağını” söyledi.

Musk, firmasının teknolojik imkanlarını çaşıtlık faaliyetlerinde kullandığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, Tesla’nın araçlarının Çin’bile evet üstelik ayrıksı herhangi bir yerde çaşıtlık amacıyla kullanılması halinde şirketinin kapatılacağını belirtti.

Dünyanın sunu zenginleri listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un ardından ikinci tam vadi düz aksiyon insanı, “Bire Bir ticari firmanın espiyonaj faaliyetlerine katılması o kuruluş için akıbet kademe keder sonuçlar doğurur. Örneğin, Tesla’nın arabaları Çin’da evet de apayrı benzeri yerde veya başka ayrımsız ülkede çaşıtlık amacıyla kullanılıyor olsa biz bu firmayı her yerde kapatırız” dedi. Finansgundem.com’birlikte düz alan habere göre Tesla’nın bilançosuna 1.5 bilyon dolarlık Bitcoin ekleyen Elon Musk şirketin CFO’su için eskimemiş ayrımsız san yaratırken namına birlikte ‘Tesla’nın Tekno Kralı’ unvanını verdi.

Tesla’bile yüzlerce çalışanda Kovid iddiası!

Musk kendisini ‘Tekno Kralı’ ilan etti

Share: