Hindistan saklı yazı paraları mali huzur namına sınıflandırabilir

Kripto paralara olan tutkunluğuyla aşina ve dünyayı birleştireceğine inandığı Bitcoin’mağara koca yatırımcıları arasında yer kayran Twitter bozuk CEO’su Jack Dorsey, ‘kripto pora imparatorluğu’ krma planları yapıyor. Jack Dorsey Twitter’daki CEO’luk görevinden incizap ettiğini açıkladıktan tıpkısı çevrim bilahare, kurucusu olduğu dijital ifa şirketi Square’mağara adını “Block” diye niteleyerek değiştirdi. Dorsey, serencam birkaç aydır hem Twitter’ı hem de eski adıyla Square’i saklı yazı paralarla entegre etmeye çabalıyordu.

Twitter güzeşte kamer, kripto mal birimlerini kullanmaya müteveccih kullanılmamış yollar yetiştirmek üzere Twitter Crypto ünlü hususi tıpkısı ünite kurduğunu açıklamıştı. VICE’a göre ödeme şirketin birlikte ismini değiştirmesi, Dorsey’mağara “kripto mal imparatorluğu” kurmaya yönelik girişimlerinin aynı parçası.

Şirketin adam değişikliğiyle ilgili açıklamasında “Bu ismin ortaklık üzere birçok anlamı var” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada bu anlamlardan birinin blok zinciri olduğu dahi belirtildi.

Dorsey de isim değişikliğiyle ilişik kendisine, “Blok eskimemiş bire bir insan ama iktisadi ihya amacımız tıpkısı” diye konuştu. Şirket bu adımla gerçekte Google’ın Alphabet ve Facebook’un da Meta’yla ilişkisine eş benzeri yapı kurmaya çalışıyor. Tıpkı bina altında sadece Bitcoin’e odaklanan iki Spiral ve TBD adlı iki girişim elan var. Yapı firmanın 10 Aralık’tan itibaren yıpranmamış ismine resmen geçeceği belirtilirken, firmanın logosu ve özge özelliklerinin değişmeyeceği anlatım ediliyor.

BITCOIN MADENCİLİĞİ YATIRIMI

BU ARADA, ismi Block kendisine değiştirilen Jack Dorsey’mağara şirketi Square, yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği üzere yeni envestisman yapmayı planladığını daha evvel duyurmuştu. Jack Dorsey’mağara ifa sistemi şirketi, zaman enerjisiyle Bitcoin madenciliği fora etmek için 5 milyon dolar yatırım yapacak. Tesisin yüzdelik 100 yenilenebilir enerjiyle Bitcoin’in üretilebildiğine dair ongun yeknesak olması amaçlanıyor.

Kripto paralardan cuma namazı haset 40 milyon dolar artık

 

Kripto nukut mali istikrarı baltalayabilir

 

Kripto para piyasasında anif düşüş kıytırık yatırımcıyı korkuttu

 

Share: