‘Kira öder kabil ocak sahibi olma’ rüyası kabusa dönüştü

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Tıpkısı eve sahip olma hayali herkesin hayali olmakla alay malay özellikle sonuç yüzyılda celal yoluyla üstelik desteklenen benzeri envestisman fırsatı olarak gösteriliyor. “Icar öder üzere sülale sahibi doğmak” parolasıyla tanıdığımız mortgage, cesamet tarafından destekleniyor ve bankalar bile herkesin familya sahibi olabilmesi üzere finansal bindi, kredi sağlıyorlar.

Aşağı geçtiğimiz elli sene içerisinde bu üzere mütenevvi imkanlardan faydalanan insanlar aile sahibi olmayı başardılar. Emlak, para sektörüyle bile birleşerek alışılmamış bir çevre oluşturdu. Ancak bu nitelik insanların maltalık kalitesini yükseltmek şöyle dursun, insanları elan bahtsız oldukları tıpkı konuşu ortamın meydana gelmesine neden oluyor.

Economist’in verilerine göre İngiltere’üstelik ocak fiyatları geçtiğimiz elli yılda %346 artmış durumda. Economist karı fiyatlarının bu büyüklüğünde yükselmesinde ocak sahipliği mefhumunun artmasını ve mortgage piyasasını desteklemesini gösteriyor. amma velakin gene tıpkısı verilere bakarak ocak sahipliği hesabına icar kontratları üzerinde havari tedbirler almaya odaklanan İsviçre’birlikte sülale fiyatlarındaki itila %70 civarında.

Aile fiyatlarının yükselmesi icar fiyatlarının yükselişini de yanı sıra getiriyor. Global ölçekte mortgage piyasasını destekleyen ülkelerde insanlar icar fiyatlarından erinçsiz. Harward Üniversitesinin paylaştığı rapora bakarak 10.9 milyon Amerikan gelirlerinin yarısını mortgage evet bile icar giderlerine harcıyor. Bloomberg’mağara haberine göre Berlin’dahi 2009 yılından itibaren kira fiyatları yüzde elli artmış durumda. Şan Francisco’birlikte 120 bin dolar kazanan aynı ailenin 4 nefis benzeri eve çıkması olanaklı değil.

De kira fiyatlarının artması bir tane sevgili birlikte değil. Familya sahibi insan sayısı arttıkça yurt fiyatları üzerindeki fevk taraflı stres birlikte dönem geçtikçe artıyor. Bu artışın arz şanlı sebepleri insanların evlerini güvenecekleri konuşu düzeyde birisine isticar, semtlerinin temiz kalmalarını terazi ve elan yüksek rakamlarda sağlık elde ika istekleri. Fakat bu boyut hele ekonomiye yeni katılan gençleri dezavantajlı benzeri noktaya çekiyor.

Bussiness Insider’ın haberine bakarak Amerika’de ocak fiyatlarının yüksekliği sebebiyle tüvana insanlar araba ve karavanları barınacak vadi kendisine koymak zorunda kalıyorlar. Muhtemelen benzeri konuşu seviyeye gelinse de yeğleme edilecek Mortgage kredileri mal sektörüne ağır rüyalarını hatırlatıyor. Amerika’de ve ayrıksı ümranlı ülkelerde gelişmekte olan ülkelere nazaran düşük olan faiz oranları insanları kira hesabına mortgage’a yönlendiriyor. Lehmann Brothers krizini hatırlayacak olursak Mortgage’ın Para sektöründe oluşturacağı potansiyel tehditleri üstelik görebiliriz.

Share: