Gram değerli 1.000 liranın üzerindeki seyrini sürdürüyor

Güzeşte ons fiyatına paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,4 azalışla 1.016 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bakir güne yükselişle başlamasının arkası sıra saat 10.25 itibarıyla esbak kapanışının yüzde 0,3 üstünde 1.019 liradan işlem görüyor.

Bir dakikalarda çeyrek altın 1.672 liralık, cumhuriyet bile 6.840 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün yüzde 0,6 değer kaybetmesinin arından şu dakikalarda geçmiş kapanışa göre yüzdelik 0,3 artışla 1.767 dolardan işlem görüyor.

Analistler, MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin evvel Çin ile egemenlik ihtilafındaki Tayvan’ı konuşma etmesinin jeopolitik riskleri artırdığını belirterek, zer fiyatlarının bu gelişmelerden bindi bulduğunu ifade etti.

bahis konusu ziyaretin KÖLE-Çin ilişkilerinde gerilime bozukluk olduğuna dikkati çeken analistler, konuyla ilişkin selen ve açıklamaların gündemin odağında saha aldığını söyledi.

Analistler, zaman ayrıca dünya genelinde açıklanacak hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi ilkin kalkışmak için bunaltıcı vukuf gündeminin strateji edileceğini belirterek, beceri açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

İnfo Yatırım foreks bülteninde, ‘Dün 1772 seviyesinden açılan ons altın periyot boyu sergilediği seçenek seyirde 1778 seviyesini sınav etse dahi haset bire bir cirim ayar kaybı ile 1761 seviyesinden tamamladı. St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Salı haset verdiği demeçte, merkez bankasının enflasyonu kontrol etmek amacıyla getiri oranlarını yükseltmeye devam etmesini gerektiğini savunarak, ekonominin durgunluktan kaçınabileceğini düşündüğünü söyledi. Ilişik olarak Bank of Amerika ÇAKER’bile iktisadi yavaşlamanın beklenenden elan dağ olacağını öngörerek 10 almanak arbitraj getirilerinde önümüzdeki 6-12 mahiye süre zarfı içerisinde yüzde 2 seviyesinin görülebileceğini oranlama etti. Melfuf olarak Goldman Sachs stratejistleri kanadından mevrut söylemler ise, şu an da Fed’mağara cılız ekonomide nema indirmeyeceklerini vurgulayarak, piyasaların atmaca benzeri atağa cebin kırılan olduğunu belirtti. Son adına Çin ve KUL arasında Tayvan kaynaklı yüklülük piyasaları az çok etkiledi fakat muhtemel tıpkısı çekişme durumu faziletkâr volatilitelere faktör verebilir ve bu boyut değerli metalde güvenli liman aracı oluşturabilir. Yıpranmamış günde 1760 seviyesinden başlayan ons altında piyasalar, TSİ 17:00’bile KUL kanadından ati olan ISM PMI verisini izlem edecek. XAUUSD grafiğini ustalık yerine inceleyecek olursak 1775 – 1790 – 1811 seviyeleri direnç noktaları kendisine; 1755 – 1745 – 1732 seviyeleri ise destek noktaları adına strateji edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘Ons/Zer’bile evvel 1787 direncine doğru hareketler sonrasında kar satışları görüldü ve %0.63 oranında kapalı ayar kaybı ile 1761.16$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Son günlerde yaşanan yükseliş sonrasında güdük önel da koca dirençlerine yakın Ons / Altın’de 1752- 1787 bandını dolaşma içi işlemlerde önceki destek ve direnç noktaları olarak verebiliriz. 1752$ desteğinin üstünde kalınamaması aksülamel atakları sonrasında gelen geri çekilme eğilimini hızlandıracaktır
Gram/Altın’birlikte son günlerde faal olan yükseliş sonrasında evvel hafif kar satışları görüldü ve %0.41 oranında ayar kaybı ile 1015.97TL’den kapanış gerçekleşti. Gücük vadede koca dirençlerine doğru Gram Kızıl’nın güdük vadeli ara sıra göstergelerinde belli belirsiz zayıflama görülüyor. Ancak şimdilik kesin bir bozulmadan küçümseme edemeyiz. Güdük vadeli hareketlerde 1033 ve 1042 seviyeleri ilk dirençler yerine izlem edilebilir. 1000TL seviyesini ise evvel bindi noktası namına takip edeceğiz. Bu desteğin kırılması ricat eğilimini hızlandıracaktır.’ denildi.

Dolar 18 liranın altında muamelat görüyor

 

Ray Sigorta’nın karı yüzdelik 65 düştü

 

Temmuz ayı pahalılık rakamları açıklandı

 

Share: