Gram altında üst yönlü akım sürüyor

Geçkin ons fiyatına paralel derece kazanan altının gram fiyatı, haset yüzde 0,3 artışla 1.020 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne da yükselişle başlamasının arkası sıra saat 10.10 bakımından önceki kapanışının yüzdelik 0,3 üstünde 1.023 liradan işlem görüyor.

Tıpkısı dakikalarda çeyrek altın 1.680 lira, cumhuriyet birlikte 6.850 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, akarsu dakikalarda geçmiş kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 1.764,6 dolardan muamele görüyor.

Analistler, mazi dünya genelinde açıklayan imalat endüstri Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin resesyon beklentilerini güçlendirmesi ve jeopolitik riskler nedeniyle altına olan talebin arttığını ifade etti.

Çin’in, ÇAKER Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’a gitmesinin askeri bedel dahil tehlikeli sonuçlar doğuracağına dair anif uyarılarda bulunmasına rağmen Amerikan monitör kanalı CNN, Pelosi’nin Tayvan’ı görüşme etmesinin beklendiğini bildirdi.

Konuyla ilgilendiren bili akışının piyasaların yönü üstünde belirleyici olacağını nâkil analistler, zaman antrparantez MEMLUK Şekil Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının izleme edileceğini kaydetti.

Analistler, ustalık açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu söyledi.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Haftanın geçmiş prosedür gününde 1764 seviyelerinden açılan ons kızıl, periyot boyu izlediği seyirle tıpkı cirim derece kazanımı yaşayarak haset kısaca yüzdelik 0,40 yükselişle 1772 seviyelerinde kapattı. Piyasalar güzeşte MEMLUK kanadından mevrut PMI verisini izleme etti. Temmuz’da söz konusu vukuf 52,8 gelerek, beklenilenin üstünde ayrımsız artma gösterdi. Bilgi tıpkı önceki ay 53,0 seviyesindeydi. Istihsal ve İmalat sektörü Temmuz ayında birlikte daralmaya devam etmesiyle son 2 yılın sunu düşük seviyesine gerilemiş oldu. Kızıl yatırımcılarında gözler bu hafta açıklanacak olan İstihdam verilerinde olacak. Perşembe haset açıklanacak olan İşsizlik başvurularının peşi sıra Cuma Namazı haset açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam verisi piyasaların taraf bulmasında başrol oynayacak. Çin kanadından biberli gelen ekonomik veriler ve tıpkı zamanda yaşanan ev verilerindeki külfet, Çin ekonomisinde yavaşlamaya sebep olurken bu ebat ons altında ağırlık oluşturuyor. Hindistan ve Çin tüketici talebine dair endişeler artıyor. Ilişik yerine Alışveriş günü CBS’dahi müzakere eden Fed’mağara güvercin cepheli adına aşina üyesi Neel Kashkari, şişkinlik hedefimiz yüzde 2 ve enflasyonu hor uğratmak amacıyla hangi gerekiyorsa yapacağız söyleminde bulunarak ürem artışlarını desteklediğini belirtti. Yıpranmamış günde 1772 seviyesinden başlayan ons atında piyasalar, TSİ 17:00’birlikte açıklanacak olan İş İmkanları Personel Değiş Oranı yakından strateji edilecektir. XAUUSD grafiğini ustalık kendisine inceleyecek olursak 1785 – 1800 – 1815 seviyeleri dayanım noktaları yerine; 1768 – 1757 – 1745 seviyeleri ise bindi noktaları kendisine izleme edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘Ons/Altın’de yükseliş eğilimi haftanın ilk prosedür gününde üstelik enerjik oldu ve %0.34 oranında ayar kazanımı ile 1772.25$ dan kapanış gerçekleşti. Sonuç günlerde yükseliş eğiliminde hareketeden Ons/Zer’nın ustalık göstergelerinde pozitif görünüm sürüyor. Fakat detaylı vadeli düşüş trend direncine yaklaşılmış olması kar satışlarının görülme olasılığını artırıyor. 1787$ seviyesi vuzuh dayanım adına takip edilebilir. Bu seviyenin aşılması sonrasında ise 1805’e büyüklüğünde yükselişin devamı beklenebilir. Gram Kızıl haftanın geçmiş prosedür gününü %0.28 ayar kazanımı ile 1020.11TL’den tamamladı. Yükseliş eğilimi gücünü koruyor, fakat kısa vadeli göstergelerin müfrit kurum seviyelerine yükselmiş olması kar satışları görülme olasılığını artırıyor. 1033 ve 1042 seviyeseleri bodur vadeli dirençler adına takip edilebilir. Bu dayanım bandına doğru hareketler sonrasında kar satışlarına özen edilmeli. 1000 ve 950TL seviyelerini ise bodur vadeli destekler adına verebiliriz.’ denildi.

İstanbul’dahi fiyatı yeryüzü çok küsurat ve mütenakıs ürünler açıklandı

 

Turizm çarkıt haline dönüyor

 

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

 

Share: