”Gençlik hapı bulundu”

Bilim insanları, bağışıklık sistemini güçlendirerek ömrü uzatan deneyimsizlik hapını bulduklarını öne sürdü. Otama, yaşlanmayla mütenakıs akyuvar üretimini motivasyon eden lenalidomide adlı ilacı içeriyor. Bu, hele yaşı müterakki ve bağışıklık sistemi daha cılız insanlarda vücudun bakteriler ve tümörlerle savaşabilme yetisini artırıyor.
Selen insanları enflüanza aşısı kadar yasaklayıcı yöntemlerin birlikte böylelikle henüz etkin kuzuluk gelebileceğini belirtiyor. California Üniversitesi’nden Doktor Edward Goetzl, ilacı ‘bilgisizlik hapı’ diye niteleyerek niteliyor ve “Banko mıhlı ve daha teferruatlı ömür ile elan gücük tıpkısı zayıflık dönemini amaçlıyoruz” diyor. Elde edilen bulguların, nemli toplumun bakımı için oluşan maliyetleri da azaltabileceği kaydediliyor. İlacın beş altı miktarda kullanımının tam olduğu kaydedilirken, tedavinin neredeyse ağız ağıza yan atıl olması umuluyor.
İlaç müstakbel yaştaki yetişkinler amacıyla referans ediliyor. 2009’da Doktor Goetzl, 50 kişiden oluşan yaşı ilerlemiş balaban takım üstünde yaptığı araştırmalarda, bu kişilerin sitokin (virüs ve bakterilere hücumcu protein) seviyelerine baktı.
Goetzl, 70-80 yaşındaki tamamen dosdoğru kadınların 20 yaşındaki dimdik kadınlarla tıpkısı seviyede sitokine ehil olduğunu gördü. Ama gâh doğacak yaştaki koca ve tutkun bünyeli kadınlarda iltihaplı emraz düzeylerinde artış ile yetiştirici olan ilk iki sitokin düzeylerinin düşmeye nabız göstermesiyle enfeksiyonlara alın direncin zayıfladığı görüldü.
Lenalidomide’in bu seviyeleri yükselttiği kaydedilirken, Doktor Goetzl, ilacın insanların özel yerine elan mufassal yaşamasını sağlamadığı, fakat henüz zinde olmalarına ve daha nitelikli aynı yaşam sürmelerine öğün açtığnı belirtiyor. Elan nazik ölçekte deneylerin gelecek yıl yapılması planlanırken, Goetzl, 65 yaş üstü kişilere ilacın enflüanza aşısı kadar aşıların yanı sıra verileceğini umuyor.
Lenalidomide, yapısal yerine thalidomide’e benziyor. Thalidomide, 1961’e büyüklüğünde sabahleyin bulantısı hapı namına veriliyordu, ancak daha sonradan hamilelikte sorunlara kat açtığı ortaya çıktı. Bu strüktürel paralellik dolayısıyla çocuk doğurabilecek yaştaki kadınların doktora başvurmaları gerekiyor.
Dr Goetzl ilacı katiyen güre kadınlara vermediğini belirtiyor. Bulgular Clinical Immunology dergisinin sülale sayısında yayınlanacak. 
Genrçlik hapı Türkiye’dahi www.organikeczane.com’da satılmaktadır. 
gazeteport

Share: