Evinde uçak yapıyor, Almanya’dan dahi havale aldı

Amasya’nın Suluova ilçesinde etkili patika lisesi mezunu canlı, evinde maket uçak yapmaya başladı. Inceden Inceye çizip gerçeği kadar şekillendirdiği uçaklara Almanya’dan üstelik havale geldi.

“Pilot olma hayalim vardı”

Çocukluğunun geçtiği İstanbul’üstelik evleri havalimanına mail olduğu için tayyareci olma hayali kuran Ömer Faruk Karakoyun, bu hedefine ulaşamasa de evinin aynı bölümünü atölyeye dönüştürerek uçakları tutkuyla şekillendirmeye başladı. Uçakların peşi sıra heyecanla baktığı günleri anlatan 27 yaşındaki Karakoyun, “Işıkları, motor sesleri kul zaaf uyandırdı. Uçuculuk sınavlarına hazırlandım. Amma baht değilmiş, olmadı. Ego de pes etmedim. Yeniden hayalimin arkasından gidiyorum. Yaptığım tayyare tasarımları da o aşkın ve tutkunun birer parçası oldu” dedi.

“Motorlarının tanesine bir hafta kavga verdim”

Dikme parçaları kullanarak yaptığı ilk uçağı 2,5 ayda tamamladığına değinen patika lisesi tasarım bölümü mezunu Karakoyun, “Çok etraflı işçiliği var. Motorlarının tanesine tıpkı hafta çekişme verdim. İşimi seviyorum ve bayıla bayıla yapıyorum. Er saatlerde kalkıp akşam yarılarına kadar çalışıyorum” diyerek konuştu.

“Almanya’dan tayyare siparişi aldım, 25 bin liraya satacağım”

Tasarımlarının toplumsal medyada bile şişman bağlam gördüğünü tamlayan Karakoyun, “Çizimini bir ayda tamamladığım 2 metre uzunluğundaki uçağı Türkiye’den Almanya’nın Berlin şehrine havale yerine yaklaşık 25 bin teklik bedelle göndereceğim” şeklinde konuştu. – AMASYAShare: