Ethereum rakiplerinde işlek adımlar

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Geçtiğimiz yıl april ayında Silikon Vadisi’nin teknoloji şirketi Propy CEO’su Natalia Karayaneva, kaleme aldığı bire bir yazıda gayrimenkul varlıklarının non-fungible token’a (NFT) dönüştürülmek amacıyla berenarı makul olduğunu yazmıştı. Yazının arkası sıra birçok müteşebbis, dönüşümü birlikte getirecek ayrımsız kadem üzere harekete geçti. Karayaneva taşınmazlar varlıklarının NFT’ye dönüştürülmeden dahi birçok anlamda sayısal varlıklara benzer ayrımsız şekilde hareket ettiğini savundu.

Forbes’un haberine bakarak tıpkısı şeyi NFT’ye vermek bir nice avantajı birlikte birlikte getiriyor. Bunlar beyninde usa vurma anlaşmalar, sadeleştirilmiş muamele süreçleri kabilinden aptal telefonlarıyla büyüyen birçok genç insanı memnun edecek menafi bulunuyor. Emlak satın alımı genellikle ayrıntılı süren, yorucu ve bozuk yöntemlerin kullanıldığı ayrımsız süreç. NFT’ler ise yurt alımlarını hızlandırarak kolaylaştırabilir. Şimdiden eskimemiş sulp taşınmazlar alıcıları anadan görme yöntemin dışında çözüm arayışında. Faziletkâr giranbaha ve teferruatlı süren aile satın alım süreci birçok uzlaştırıcı birlikte gerektiriyor. Taşınmazlar alımlarında ise artık transparan ve “yegâne tık” yaklaşımına yönelik talepler artıyor.

Ancak gayrimenkul varlıklarının NFT’ye dönüştürülmesinin önünde ara sıra engeller var. Öncelikle tıpkı NFT yaratılması, henüz bilahare bu NFT’nin içerisinde bulunduğu ülkenin yasal çerçevesine akla yatkın ayla getirilmesi gerekiyor. Ayrımsız zamanda birçok NFT’nin laedri olması bile taşınmazlar çekicilik süreçlerinde güçlük yaratabiliyor.

Bunun üzere vergi mükellefi gayrimenkul sahibi ile NFT sahipliği arasında bent kurulması gerekiyor. Bu şekilde NFT’nin sahipliği, bizatihi yerine gayrimenkul varlığına para aktarımı edilebiliyor. Bu şekilde da yetişkin ölçüde zamandan ve paradan artırım edilebiliyor. amma velakin bir varlığı benzeri cüzdandan diğerine aktaracak, ferdî isimleri toplayacak ve çarpık çurpuk etiket kontrollerini gerçekleştirecek aynı protokole gerekseme duyuluyor. Tamam bunlar ise gerçekleşen işlemin doğruluğunu güvence altına alıyor.

Karyaneva, bu süreçlere bulduğu çözümlerin arkası sıra ‘BENDE merkezli tıpkı tüzel kişiliğe’ ilgilendiren bire bir stüdyo daireyi NFT’ye dönüştürdü. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu kat aynı zamanda 2017 yılında düşüncesiz kontrat marifetiyle satın alınan evvel saklı yazı para varlığıydı. Kat o dönemde TechCrunch’ın ve Arrington Capital’ın Kurucusu Michael Arrington eliyle satın alınmıştı. Dairenin dönüştürüldüğü ve satışın öznesi NFT’ye ise hem daire hem üstelik dairenin içerisinde vadi alan, ünlü çıkmaz sanatçısı Chizz’in bir eseri karışma edildi.

NFT’nin yaratılmasının ardından 9 Haziran 2021’da 24 saat sürecek benzeri artırma düzenlendi. 40 hayat Ethereum’la ödeme fora etmek amacıyla teklif verdi. Kazanan ise Silikon Vadisi’nden bire bir canlı oldu. As işlemi 24 saatlik müzayede sonucunda tıpkısı otel odasında gerçekleşti. Mir işlemi ise sadece 22 zaman sürdü. Daireyi (NFT’yi) satın alan yaşama ile vandöz karşı karşıya gelmedi. Y ve Z kuşağı mensupları genel ağ üzerinden makine dahi satın alabiliyor.

Tıpkısı kolaylığı ve şeffaflığı emlak alımlarında birlikte eksiltmek istiyorlar. Fakat faziletli seviyelerde güvenlik ve elan çok olgun tutarlılığı bu tür işlemlerde siber dolandırıcılığı geciktirmek amacıyla gerekli. Blockchain üzerinde NFT olarak taşınmazlar satışı, geleceğin emlak piyasasını dönüştürebilir.

İklim değişikliğinin yurt fırsatı yarattığı 3 nahiye

 

Düşüncesiz telefon kullanım yaşı 3’e büyüklüğünde düştü

 

Elektronik ortamda 41 bin 402 duruşma yapıldı

 

Share: