ESIR Mali Uçurum’dan kurtuldu

ABD’de temsilciler meclisinde mali uçurumdan kaçınmaya yönelik olarak Senato tarafından akseptans edilen bütçe tasarısı temsilciler meclisinden icazet aldı. Kanı 167’ye karşı 257 oyla akseptans eidldi.
Sıkıntı bu aşamadan bilahare müsaade amacıyla Komutan Obama’ya gidecek. Obama’nın onayından sonraları ise yasalaşmış olacak.
Temsilciler meclisindeki oyalamada Demokratların hep tasarıya bindi verirken, Cumhuriyetperver milletvekillerinin yarısından fazlası hayır oyu kullandı.
Oylama öncesinde ise bazı karmakarışık fail gelişmeler yaşandı
ABD’de temsilciler meclisi sözcüsü ve Cumhuriyetçi partinin önde mevrut isimlerinden John Boehner Cumhuriyetperver milletvekillerine mali uçurumla savaş konusunda iki ayrı kanuni aranjman seçeneği sundu. İsmi açıklanmayan benzeri öğür yetkilisine binaen verilen habere bakarak evvel almaşık senatoda kabul edilen tasarıya ilave harcamaların dahil edilmesi bunun oylanması ve Senatoya reddetme edilmesi. Cumhuriyetçi liderler bu fikrin ehliyetli oyu alıp alamayacağın çabukça belirleme ederek tam oyun sağlanacağı anlaşılacak olursa temsilciler meclisi finansal yar tasarısını değiştirecek ve Senatoya mankafa yolayacaktı.
Son yerine ikinci dalgalı yeğleme edildi ve Senato’nun yolladığı mesaj temsilciler meclisinde oylanarak akseptans edildi.
Share: