Elon Musk ile Twitter arasındaki sevgili 19 Temmuz’da

Nisan ayından beri Twitter’ı satın alması muhtemel Elon Musk, geçtiğimiz günlerde anlaşmadan vazgeçtiğini belirtmişti. Musk’ın bu hamlesiyle şipşak derece kaybeden iştirak, çözümü Tesla CEO’suna dava açmakta bulmuştu. Musk’fecir birlikte Twitter’ın açtığı davaya karşılık gecikmedi.

Twitter satın alma teklifini sonlandırdığını açıklanan mektupta Musk, şirketin sözleşmeye dayalı yükümlülüklerine uymadığını savundu. Mektupta, kestirmece iki ay boyunca, Musk’ın platformda yapmacıklı yahut spam hesapların yaygınlığı üzerine bağımsız bir değerlendirme ayırmak için gerekli vukuf ve bilgileri aradığı belirtildi.

Musk’ın Twitter’daki spam ve bot hesapları konusundaki endişesi aylarca satın almayı zılgıt etti. Twitter’ın satın almayı geçmiş reddedişinden sonradan iştirak, Musk’ın nisan kocaoğlan sonlarındaki teklifini kabul etti. Haftalar sonra Musk, Twitter’ın spam yahut botların kullanıcı hesaplarının yüzdelik 5’inden daha azını oluşturup oluşturmadığına bakarken anlaşmanın beklemede olduğunu söyledi.

Haziran ayında Musk istediği verilerin sağlanmadığını ve bilgi haklarına deli dolu olarak direnilip engellendiğini belirterek suçlamalarda bulundu. 8 Orak Ayı’de da Musk’ın avukatları anlaşmadan ferasetsiz çekildiğini açıkladı.

Davada antrparantez Musk’ın hareketlerinin şirketi riske attığı ve behre değerlerini gözdağı ettiği de belirtildi.

Twitter ve Elon Musk arasındaki davanın önce duruşması 19 Orak Ayı olarak belirlendi.

Twitter sevgili açıyor, Elon Musk dolma geçiyor

 

Bezos ve Musk’ı başarıya haiz kızıl kural

 

Twitter çalışanlarının Musk’ın nakız kararıyla ilişik konuşması haram

 

Share: