Dr. Ekrem Karakaya adı Konya’da yaşatılacak

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Hava, Konya Kent Hastanesinde görevi başında silahlı hücum sonucu öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın adının kentte yaşatılacağını söyledi.

Kurum, çeşitli ziyaretlerde gezmek ve programlara katılmak üzere geldiği Konya’de, Şehir Hastanesi Başhekimi Oğuzhan Günenc’i makamında konuşma etti, silahlı akın sonucu öldürülmüş Dr. Karakaya amacıyla taziyede bulundu.

Rahmetlik Karakaya’ya yağmur dileyen Gelgel, şöyle konuştu:

“Ekrem hocamız da hem bu hastanede hem birlikte bir vakitler çalıştığı hastanelerde yüzü sıcak, müzaheret etmeyi insanlara yer adamakıllı haliyle gösteren kardeşimizdi. İnşallah Ekrem hocamızın adını Konya’mızda ilelebet yaşatacağız. Bildirme akla yatkın alanda Ekrem hocamızın ismini, düşüncelerini ve duruşunu yaşatacağız. Buna ilgili Valiliğimiz sizlerle meşveret içerisinde. Rabbim Ekrem hocamızı sevdikleriyle cennetinde buluşturacaktır. Bizler birlikte Konya’ya hizmet fail, emekleri olan Ekrem hocamızın ismini yaşatacağız. Bilcümle gelişigüzel onun anılarını, Konya’mızda eloğlu edeceğiz.”

Çekicilik, saldırıyı hovarda kınadığını belirterek, “Doktorlarımız ve esenlik çalışanlarımız amacıyla yapılması müstelzim rastgele çeşit düzenlemeyi, ilkin Sağlık Bakanlığı’mız ve Meclis’imiz tevessül etmek amacıyla yaptı, yapmaya de bitmeme edecektir. Hastalarımız ve esenlik çalışanlarımız üzere yeryüzü iyisini ve güzelini vermenin gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın üstelik Konya Site Hastanesi ve sizlere hem başsağlığı dileklerini iletiyorum hem de bayramınızı ayrı ayrı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Şifahane çalışanlarıyla bayramlaşan Gurur, henüz sonradan Dr. Ekrem Karakaya’nın saldırıya uğradığı odasında yakarış etti.

Icra Vekili Hava’a, Vali Vahdettin Özkan, Afiyet İl Müdürü Mehmet Antrenör, AK Tümen İl Başkanı Hasan Angı, MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, kalıp kaymakamlık uray başkanları ile sayrılarevi yöneticileri eşlik etti.

Öte yandan Çalım, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralandıktan sonraları kaldırıldığı hastanede martir olan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca’nın Çumra ilçesindeki babaevinde taziyede bulundu.

Alım, şehidin babası Meze ve ağabeyi Yüce Koca’ya başsağlığı diledi.

Esenlik çalışanları maktul doktor amacıyla eylem yaptı

TMSF, Kullanılmamış Dünya Afiyet Hizmetleri’ni satışa çıkardı!

Esenlik-Sen: Toplu kesim ikramiyesi 706 liralık

 

Share: