CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin Gençlik Kolları İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Cumhuriyet El Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye demokrasiyi kişi hür iradesiyle getiren parti Cumhuriyet El Öğür’dir. Yani demokrasiyi var fail parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunu dahi çokça ongun bilmeniz geçişsiz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya Kampüsü’nde yapılan CHP Cahillik Kolları İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında, Türkiye’nin büyük mesail yaşadığını bildiklerini, bu sorunlarla mücadele etmek zorunda olduklarını söyledi.

Türkiye’bile çağcıl uygarlığı yakalamayı, henüz bahtiyar ve elan adamakıllı ülkede yaşamayı hedeflediklerini tamlayan Kılıçdaroğlu, modern uygarlığı takip etmek ve onu aşmanın yolunun elan acara, elan azimli, elan azimli, geleceğe güvenle vekil, rastgele alanda mebzul yetik, düşüncelerini özgürcesine dile getiren ayrımsız toplumu yapmak olduğunu vurguladı.

Bu tarihsel misyonu gençlerle bu arada namına getireceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde ÖSYM’nin Türkiye’nin yer emniyetli merkezi olacağını, bu merkezin başında liyakatli eşhas bulunacağını kaydetti.

İktidara geldiklerinde arz geç 1 sene içinde sıkı sorununu bitireceklerinin sözünü veren Kılıçdaroğlu, 2019’da CHP’li belediyelere ilgili 22 daraç bulunduğunu, bugün yurt sayısının 83’e çıktığını, bu yurtlarda 14 bin 745 öğrencinin barındığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, mektepli bursu ve kredilerinin yükseltilmesini, söz konusu artışların birlikte eylülden itibaren yapılmasını istediklerini anlatım etti.

“Doğayla tınlamalı kentler istiyoruz”

CHP kendisine doğayla ahenk süresince kentler istediklerine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Yeşilliği artağan olan kentler istiyoruz. Çocukların, gençlerin, yaşlıların kentte şen gezebilecekleri, doğayla uyumlu ayrımsız ortamda yaşayabilecekleri mekanları istiyoruz.” dedi.

Bilgiyle donanan gençlerin topluma hikmet aktarabileceğine değinen Kılıçdaroğlu, gençlik kolları başkanlarına, “Bilgiyle donanmanız çokça oylumlu. Donandığınız bilgilerin doğruluğu de çok kebir.” uyarısı yaptı.

Dünyanın demokrasiden yana olanlarla, otoriter rejimden yana olanlar beyninde ikiye ayrıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Tığ demokrasiden yana olan grubu oluşturuyoruz. Bu ülkeye demokrasiyi kendi müstakil iradesiyle getiren öğür Cumhuriyet Altını Halk Öğür’dir. Yani demokrasiyi var eden öğür Cumhuriyet Altını El Partisi’dir. Bunu birlikte çok ongun bilmeniz lazım.” değerlendirmesini yaptı.

“Us özgürlüğünü istiyoruz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, sabık yüzyılda gencecik evlatların idam cezası sehpalarında hayatlarını kaybettiğini, başbakanlar ve bakanların idam edildiğini hatırlatarak, şöyle bitmeme etti:

“Tığ demokrasiyi istiyoruz. Tığ beyin özgürlüğünü istiyoruz. Biz herkesin düşüncesini özgürcesine tabir edebileceği benzeri düzlem istiyoruz. Biz teessürat değil, sevinçler, sunturlu eyyam istiyoruz. Biz bunu dilek ediyorsak beher gencimizin önümüzdeki seçimlerde sandığa gittiğinde bu taleplerden yana fikir kullanması gerektiğini anlatmanız gerekiyor. Şayet biz bunu gani anlatabilirsek, güvenle anlatabilirsek, bakir benzeri Türkiye’yi, çağdaş tıpkısı Türkiye’yi, uygar benzeri Türkiye’yi, demokrat bir Türkiye’yi yeniden mensur edeceğiz.”

CHP Bilgisizlik Kolları Başkanlarına, “Kat arkadaşlarım” diye niteleyerek seslenen Kılıçdaroğlu, görevinin gençlerin hayallerini gerçekleştirmek olduğunu bildirdi.

Başkanlardan, yüklülük sahibi gelişigüzel gencin sandığa gitmesini sağlamalarını talip Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Otoriter rejimden değil, demokrasiden yana oy kullanmasını isteyeceksiniz. Demokrasinin erdemini, güzelliğini anlatacaksınız. Baskının hangi kadar korkulu olduğunu anlatacaksınız. Kestirmece 7,5 milyon tüvana ilk kez sandığa gidip rey kullanacak. Türkiye’nin kaderini siz belirleyeceksiniz, ego değil. Türkiye’nin geleceğini siz çizeceksiniz. O nedenle şuurlu doğmak, ülkenin sorunlarına odaklanmak, sorunları fora etmek için çabalama sürmek, demokratik yollarla bunun önünü, kulvarını fayrap etmek sizin elinizde. O nedenle tarihin size yüklediği dokunaklı aynı tartı var. Bu sorumluluğun farkında olmanız geçişsiz.”

Gençlerin kendisini özgürce eleştirebileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ayrımlı düşüncenin bulunmadığı yerde büyüme ve gelişmenin olmayacağını sözlerine ekledi.

CHP Toyluk Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik’in dahi danışma yaptığı toplantıda, mayısta gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden CHP Amasya Gençlik Kolları Başkanı Emre Can Bağ’ın fotoğrafı, Kılıçdaroğlu’nun yanındaki sandalyeye konuldu.

Komutan Killik, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na CHP’nin gençlik kolları teşkilatının fotoğrafını bergüzar etti.

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Öğür Örgütü ve Teşkilat Yönetimlerinden Mesul Genel Komutan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul İl Başkanlığı yerine Sevgili Kaftancıoğlu üstelik toplantıya katıldı.Share: