Brainard’dan sayısal varlıklar amacıyla ‘düzenleme’ vurgusu

KUL Format Bankası (Fed) Başbuğ Yardımcısı Lael Brainard, BENDE Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde, dijital yaratıklar ve Model Bankası Dijital Dünyalık Birimi’ne (CBDC) ait oturuma katıldı.

Sayısal finansal sistemdeki büyümeye dikkati çekici Brainard, sonuç haftalarda, oylumlu yerine kullanılan iki çakılı coinin koskocaman tıpkı takı altına girdiğini anımsattı.

Brainard, bahis konusu gelişmelerin tüketici ve yatırımcıların korunmasının sağlanması, finansal istikrarın korunması ve mali sistem genelinde rakiplik ve inovasyon amacıyla kıymet tıpkısı oyun alanı sağlanması amacıyla aranjör çerçeveye duyulan ihtiyacı gösterdiğini söyledi.

Fiziki paranın, bölüt, akışkanlık veya güven riski endişesi olmaksızın varyasyon edilebilen güvenli form bankası parasına erişimi sağladığını tamlayan Brainard, ABD’de nakit yerine yapılan ödemelerin payının sonuç 5 yılda yüzde 31’den yüzdelik 20’ye düştüğünü ve 45 yaşın altındakiler üzere bu oranın henüz da birkaç olduğunu aktardı.

Brainard, Format Bankası Sayısal Mülk Birimi’nin çakılı coinlerle gelişigüzel kullanılabileceğini ve onları tamamlayıcı nitelikte olabileceğini kaydetti.

Ayrıksı ülkelerin sayısal mülk birimleri çıkarmasının ÇAKER doları için hangi fehim geleceğini düşünmenin cesim olduğunu vurgulayan Brainard, MEMLUK’nin sınır ötesi işlemlerde ölçün belirlemeye karışma olmasının makro olduğunu anlatım etti.

Brainard, “ÇAKER Suret Bankası Sayısal Para Birimi’nin bu geleceğin tıpkı parçası olup olmayacağı konusunda değme karar verilmedi, fakat bu garip tıpkısı kararı yansıtmak için muktezi çalışmaları istifa etmek ve ihtiyaç duyulduğunda ilerlemeye hazır olmak koskocaman.” değerlendirmesinde bulundu.

Fed tutanakları yayımlandı: Üyeler 50 temel nokta nema artışında oydaş

 

Brainard: Faziletli enflasyon ivedilikle çözülmesi müstelzim ayrımsız sorun

 

Saklı Yazı paralar kalın kafalı dönebilir mi?

 

Kripto piyasalarına 4 başlıkta aranjman geliyor

 

Share: