Anadolu Sigorta, Celi Sigortacılık Platformu ile ‘InsurTech Ekosistemi’ni büyütecek

Sigortacılık sektöründeki dijitalleşme faaliyetlerine, alanında evvel ve öncü uygulamalarla bitmeme fail Anadolu Sigorta, Bulutsuz Sigortacılık Platformu’nun üzerinden yıpranmamış API’lar devreye aldı. Sayısal sigortacılık ekosistemini büyüterek acentelerinin dijitalleşmesine bindi olan Anadolu Sigorta, sektörde ortaya çıkacak kullanılmamış girişimler ile yenilikçi hisse senedi fikirlerine bile ulama sağlamayı hedefliyor. Anadolu Sigorta, developer.anadolusigorta.com.tr adresi ile eksiksiz girişimleri ve sektördeki firmaları; yeni im ve müşteri deneyimi sağlamak amacıyla platforma çağırma ediyor.

Yıldızlı Sigortacılık Platformu’nda 16 aksiyon alanında 260 API ile bakım veren Anadolu Sigorta’nın, etkin kendisine platformu kullanan 158 iş ortağı bulunuyor ve platformda günlük 5 milyon nüsha iş gerçekleştiriliyor. Müşterilerine daha gani aynı sigorta deneyimi keyiflendirmek amacıyla platformu ihya konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Rum Sigorta Umum Müdür Yardımcısı Mehmet Asalak, “Platformumuz, sigorta ekosisteminde yenilikçi fikirlerin oluşmasını destekleyerek, müşterilerin ayrımlı kanallardan mülhak altın hizmet alabilmesini sağlıyor. İş ortaklarımızın sağladığımız hizmetlere hızlı erişilebilmesi üzere ise sigorta süreçlerini basitleştirip, hep aracılığıyla ulaşılabilir kuzuluk getiriyor. Anadolu Sigorta olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak sigortacılık hizmetlerine pratik ayrımsız şekilde erişmelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle InsurTech girişimlerini da destekliyoruz” diyerek konuştu.

Açık Sigortacılık Platformu; istihsal, hasar, para ve asistans kadar laf başlıklarında yer kayran bir nice hizmeti kullanıma sunuyor. Bu hizmetler beyninde teklif ve poliçe tevlit, prim hesaplama, poliçe taharri, hasar girişi, ihbar kabul etme ve dosya takibi, hasar dosyası sorgulama, tahsilat, çekimli ve bindi kabil konular bulunuyor.

Anadolu Sigorta ‘Biz Bize’ ateş parçası uygulaması kullanılmamış bire bir telaki noktası sağlıyor

Küçük Asya Sigorta mızrap yakalı çalışanı KOCA’lı ile fotoğraftan hasar tespiti yapıyor

Küçük Asya Sigorta, bakım ihracatında bu yıl birlikte bir numara

Workup Girişimcilik Programı 7. bölüm mezunlarını verdi

Share: