Bitcoin’den elde edilen 4 milyon dolar kârla baytarlık hastanesi nesir edilecek

Tedbir darboğazları ve üstüne soğuk kış aylarıyla anbean küreselleşen erke krizi, enflasyonu kamu dünyada yükseltiyor. Hele serencam bir ayda model bankalarının “enflasyonun beklenenden daha mufassal müddet erdemli kalabileceği” mesajlarının peşi sıra hedge arayışındaki yatırımcılar tıpkısı zamanların tehlikesiz limanı altına değil kripto paralara yöneliyor. Sadece son tıpkısı haftada yüzdelik 11 yükselen yeryüzü büyük saklı yazı para Bitcoin, altının yüzdelik 2’nin üstünde düşüş kaydettiği son bir ayda yüzdelik 23 ralli yaptı.

Dünya’da Ayça Sarı’nın hanerine göre Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) “format bankalarının ihraç edeceği sayısal paralar kriptonun yerini almayacak” öngörüsü, kurumsal yatırımcı nezdinde serbest tıpkısı tabana münteşir görünüyor. Uzmanlar Bitcoin ve Ethereum kabil saklı yazı paralara çıktı enflasyon koruması sağlayan bir hedge seçeneği kendisine göründüğünü doğrulama ediyor.

ABD’li yatırım bankası JP Morgan üstelik perşembe haset yayınladığı alıcı notunda “kurumsal yatırımcıların enflasyona karşı hedge seçeneklerinde altından Bitcoin’e yöneldiğini” vurguluyor. Banka 15 April’bile 63 bin dolar ile tarihi rekorunu gördükten bilahare, Çin ve mütekâmil ekonomilerde siyasa yapıcıların – ağız ağıza yasaklamaktan kripto paralara ilgilendiren henüz nekes denetimlerin getirilmesine uzanan – “kripto karşıtı” atağıyla Bitcoin’birlikte düşüş öngören raporlar yayınlamıştı. Temmuzda Bitcoin’i yeniden 30 bin doların altına kadar düşüren “kalibraj endişeleri” yerini daha genel bire bir pahalılık endişesine bırakınca, kriptolar bile yeniden hareketlenmeye başladı.

“Kurumsalların kabullenişi Bitcoin’mağara yükselişini hızlandıracak”

JP Morgan, Bitcoin ve kriptoların hedge namına tercih edildiğini vurguladığı yeni raporunda KUL’üstelik Hazine Bakanı Janet Yellen kadar isimlerin “kripto paraları yahut madenciliğini yasaklamayacağız” açıklamaları sonrası kriptolar genelinde benzeri iyilik olduğunu belirtiyor. Raporda “Pahalılık endişelerinin hoşgörüsüz dönmesi Bitcoin’in enflasyona karşı hedge cazibesi tekrar arttı. Altının serencam haftalarda küsurat enflasyon endişelerine aynı tepki vermemiş olması birlikte Bitcoin’e yatırımları artırdı. Değerli pahalılık korumasından feyiz ayrımsız sahici ürem göstergesi gibi debi ediyor” değerlendirmesi kayran aldı. İş zekası, ateş parçası yazılım ve endişe tabanlı hizmetler sağlayıcı MicroStrategy’nin kurucusu Michael J. Saylor de “Şişman vezneci ve regülatörlerin Bitcoin’i kabullenişi altının çöküşünü hızlandıracak ve hem kurumsal hem bireysel yatırımcılar için Bitcoin’mağara enflasyona alın dulda cazibesini artıracak” diyor.

Ether’den Bitcoin’e köylü dönem bile var

Bankanın düşün değiştirdiği diğer bire bir bahis üstelik ekim başında yayınladığı “Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den çıkıp Ethere koşuyor” başlıklı raporu. Ekim ayının başlarından itibaren Bitcoin’deki hareketlenmenin Ether’den haddinden fazla daha işlek olması, JP Morgan’a göre “ağustos ve ilkgüz süresince Ether yönünde olan harekette ilkgüz ayının sonundan bu yana Bitcoin lehine kaba ayrımsız mankafa dönüş var.” Kriptolara ilginin gine artmasıyla Bitcoin, yüzde 11’lik yükseliş kaydettiği ayrımsız haftanın ardından geri belli belirsiz yükselişle 55 bin doların çarçabuk altında muamele görürken, Ether ise yüzde 1’in üstünde (50 dolara mail) bir düşüş kaydetti ve 3.542 dolara geriledi. Serencam ayrımsız ayda Bitcoin yüzde 20’nin üstünde yükselirken, Ether’deki yükseliş hoppadak yüzdelik 5 oldu. Yıl esasen bu yana ise toplam hacmin gine 2,3 trilyon doları gördüğü kripto para piyasalarının arz şişman oyuncularındaki akım ise şöyle: Bitcoin yüzde 87, Ether yüzde 385, Cardano yüzdelik 1.182, Binance Coin yüzde 1.000 arttı. Tetherde ise almanak değiş namevcut denecek kadar düşük.

Bitcoin’i resmi mülk birimi yaptılar amma benimseyemediler

 

Yatırımcıların yarısına yakını o altcoini Bitcoin’e rakip görüyor

 

KÖLE’den saklı yazı paralara alın hasis tedbir kararı

 

Share: