Bitcoin’deki duraksama altcoinleri uçuruyor

Geçtiğimiz hafta alternatif kripto nukut amacıyla oldukça etkili geçti. Ay Işığı Özcan Ertürk’ün Sözcü’deki haberine bakarak, Bitcoin yeni tıpkısı yükseliş hareketi üzere kritik seviyeleri zorlarken, 48 bin dolar üzerinde ölmezlik sağlayamıyor. Ethereum ise eleştiri eşik olan 3 bin 400 dolar civarında iş görüyor. Hep altcoinlerden ayrışan Solana ise dikkat cazibeli bire bir yükseliş gösterdi. Son aynı yılda genişlik bağan 19 doları genişlik yüksek ise 260 doları gören Solana sonuç 10 günde yüzdelik 36 prim yaptı. 25 Mart bakımından 100 doların konusunda tutunmayı başaran Solana 143 dolara kadar çıktıktan sonraları tıpkı tutar satışla 130.23 dolara geriledi.

ALTCOINLERE YÖNELDİLER

Rusya yaptırımları ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’nin saklı yazı mal birimlerinin dolandırıcılık suçları için yıpranmamış bir cephe haline geldiği açıklamalarının Bitcoin’i süfli cepheli baskıladığını söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Tuğberk Çitilci, yatırımcıların Bitcoin’i müracaat kendisine izlerken altcoinlerde işlem yaptıklarını bu nedenle altcoinlerde Bitcoin’den elan çok cereyan rüyet potansiyeli bulunduğunu aktardı.

MÜTENAKIS YERYÜZÜ ETKİLİ

Gayrı yandan dünyadaki Bitcoin kaynağı 21 milyon ile mecbur ve bunun 19 milyonu dolaşımda. Yani geriye madenciler vasıtasıyla üretilebilecek 2 milyon Bitcoin kaldı. Mütenakis arzın bedel üstünde enerjik olduğunu tamlayan Çitilci, Bitcoin’de JP Morgan’ın adil değeri olan 38 bin doların art düzey olduğunu, bakir tıpkısı cereyan için 50.000 dolar üzerinde ölmezlik sağlanması gerektiğini ” söyledi.

4.4 bilyon dolarlık Bitcoin çekildi

Gayrı yandan iri Bitcoin yatırımcıları, merkezi borsalarda bakir mevcudat satın alarak ve onları gözetimsiz cüzdanlarına taşıyarak yeni saklı yazı nukut biriktirmeye başladılar. Saklı Yazı sektöründe önde mevrut çözümleme firmalarından olan Glassnode, son dönemde borsalardan yokuş işleyen Bitcoin sayısında yoğun ayrımsız artma olduğunu belirtti. Şeriklik, maaş 96 bin adede (4.4 milyar dolarlık) vasıl bu büyüklükteki çıkışın, çoğu Mart 2020 akışkanlık krizinden sonraları atılmak amacıyla, sıra boyunca sadece birkaç yol görüldüğünü aktardı.

Share: