Bitcoin 10.000 dolara düşebilir iddiası

Bitcoin (BTC) fiyatı 56.000 dolar seviyesine tutunmaya çalışırken  meydan uzmanından ocumak veren meşruhat geldi.

2 Aralık tarihinde Business Insider aracılığıyla paylaşılan benzeri haberde, tecrübeli tıpkı yatırımcı olan Navellier & Associates kurucusu Louis Navellier’mağara görüşlerine saha verildi. Navellier, Bitcoin fiyatının haddinden fazla şiştiğini, önümüzdeki dönemde yüzde 80’e mail tashih görerek 10.000 dolara kadar düşebileceğini istikbal sürdü.

Bitcoin yatırımcıları panik satışı yapar mı?

            BTC/USDT paritesine ilişkin günlük çizge. Soy: TradingView

Kısaca üç hafta önceki Bitcoin, 70.000 dolar seviyesine yaklaşarak kamu zamanların sunma erdemli değerini elde ettikten sonraları yüzdelik 18’e yakın geriledi. Anadan Görme piyasalar üzere bu cereyan çokça keskin olsa dahi kripto servet dünyası için tabii sayılabilir.

           BTC/USDT paritesine ilgili haftalık grafik. Gerçek: TradingView

2020 yılının önceki çeyreğinde 10.000 dolara çıkmayı başaran Bitcoin, KOVID-19 pandemisinden kaynaklanan panik satışlarıyla mart ayında 4.000 doların altına düşmüştü.

Ardından çok etkili ayrımsız yükseliş trendine giren en iri saklı yazı dünyalık birimi yüzde 1.600’den çok yükseliş elde etti.

Henüz sonradan düzelti sürecine giren ve mayıs ila temmuz ayları arasında neredeyse nısıf yarıya gerileyici parite tıpkı öğün henüz yükseliş yakaladı ve kasım ayında mecmu zamanların yeryüzü erdemli değerini gördü.

Bitcoin fiyatında balon mu oluştu?

Deneyimli benzeri yatırımcı ve yazar olan Louis Navellier, henüz hayat dolu bir düşüş sürecinin kapıda olduğunu söyledi. Bunun kanıtı adına üstelik Oscarlı aktör Matt Damon’ın oynadığı bire bir monitör reklamına belen ederek, 100 milyon dolarlık Crypto.com reklam kampanyası üzerinden Bitcoin çılgınlığının oluşturulduğunu söyledi.

“Fed düşüncesiz aşama atıyor ve bu durum Bitcoin’mağara de aynı parçası olduğu risk varlıklarında düzeltme meydana getirmeli. Fed ne büyüklüğünde zayıflarsa, hem hisse senetlerinde hem de tahvillerde daha çok oynaklık görürüz. Ve bittabi ki Bitcoin’üstelik da…”

Navellier, komutan sürecinin bitmeme etmesi durumunda Bitcoin değerinin yüzdelik 80 derece kaybedeceğini düşünüyor.

“46.000 doların 200 günlük hareketli ortalama altına aynı düşüşü solgun öncü kendisine tanımlamak gerekir. Baharın arz düşük seviyesi olan 28.500 doların altına aynı düşüş ise tüm şişman tıpkısı koşa tepe modeli oluşturur. Bu da 10.000 doların altına ayrımsız düşüşe işaret kıymetiharbiye.”

Ustalık analizlerde, iki posta direncin ya üstelik desteğin test edildiği ve saksı fiyatına idraksiz dönüldüğü modele İkili Dip ve İkili Bayır denir. Bu nazir, alelumum trendin değişimine işaret paha.

Bitcoin fiyatı, bazı analistlerin beklentisinin altında kaldı. söz gelimi yığılım akışı eşit tutum modelinin geliştiricisi PlanB, kasım ayını “yeryüzü acı senaryoda” 98 bin dolarda kapatmayı hedefliyordu fakat bu genişlik gerçekleşmedi.

Omikron Bitcoin vadelilerinde ferdî yatırımcılara kazandırdı

 

Ethereum, Bitcoin’in önüne geçebilir

 

Bitcoin’den çıdam testi

 

Share: