Bill Gates’ ten kripto mal açıklaması

Sosyal medya platformu Reddit’te perşembe düzenlenen Bana İstediğini Sor (Ask Me Anything) etkinliğine katılan uygulayım bilimi milyarderi, hiçbir saklı yazı mülk birimine yatırım yapmadığını söyledi.

“Değerli getirileri olan şeylere yaptırım yapmayı seviyorum” diyen Gates, şöyle konuştu:

Şirketlerin değeri, temiz ürünleri lacerem ürettiklerine sınırlı. Saklı Yazı varlıkların değeriyse bir başkasının, onlar amacıyla ödemeyi kabul ettiği tutarla ölçülüyor. Yani değişik yatırımlar gibi topluma yardım sağlamıyor.

Gates henüz önce üstelik Bitcoin kabil mülk birimleriyle ilişik şüphelerini dile getirmişti. Bloomberg’e Şubat 2021’üstelik verdiği söyleşide, bireysel yatırımcıların “Bitcoin çılgınlığına kapılmasından” keder duyduğunu söylemişti:

Elon Musk’tan elan az paranız varsa titiz olmanız ister. Onun çok parası var ve çok sofistike bire bir koca, o yüzden onun Bitcoin’leri için keder etmiyorum.

Adı zorlu çok tertip teorisinde güzeşte milyarder, Bana İstediğini Sor’daki cevabında aşıları kullanarak insanları izleme etmesini sağlayacak mikroçipleri vücuda yerleştirdiği iddiasını dahi benzeri el daha reddetti:

İnsanların nerede olduğunu sebep çakmak isteyeyim kim? Bu bilgiyle hangi yapacağım?

Independent Türkçe’da yer düzlük habere göre, saklı yazı para piyasası, ESIR Suret Bankası’nın (FED) repo oranlarını artırması, artan enflasyonun mütemmim talebi üzerindeki etkisi, tedarik zincirindeki aksamalar, Rusya-Ukrayna Savaşı, Çin’deki güneş tacı virüs karantinası ve bunların yarattığı kazançlı kriz korkusu yüzünden dalgalanıyor. LUNA ve stablecoin TerraUSD’deki (UST) akse üstelik piyasayı kontra etkiledi.

68 bin dolarla Kasım 2021’dahi kamu zamanların sunu faziletkâr seviyesini gören Bitcoin, bugün kısaca 30 bin dolardan muamelat görüyor. Ethereum ise kestirmece 2 bin dolar seviyesinde.

Gine bir istifham: Bill Gates’kap ‘aşıya yonga koydu’ iddiasına cevap!

 

Bill Gates güneş tacı virüse yakalandı

 

Bill Gates’ten “küresel tutum” yorumu

 

Share: