Beyaz Zehir şirketlerinden pandemi hastanesine yardım

Çanakkale Madenciler Derneği’nin organizasyonuyla, Maşrık Biga Madencilik, TÜMAD Madencilik ve Hitit Bakır şirketleri, pandemi hastanesi olarak bakım veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Keyif, Uygulama ve Araştırı Hastanesi’ne bağışta bulundu. Şirketler, hastaneye ve çalışanlarına pandemi ile mücadelesinde korumak `40 nüsha elektrikli albeni filtreleme solunum cihazlı gayda ile 1 nüsha çetin bakım ünitesi cihazı bağışladı. 

Pandemi hastalarına bakım veren ÇOMÜ Keyif, Uygulama ve Araştırı Hastanesi’nde kırıcı bakım kapasitesini çoğaltmak ve riziko sağlık personelinin virüsten korunmasına destek olmak `Çanakkale’deki beyaz zehir şirketleri bağışta bulundu.

Doğu Biga Madencilik, TÜMAD Madencilik ve Eti Bakır şirketleri, pahal bakım ile pandemi servislerinde görev fail personelin virüsten korunmasına yüklenmek üzere N95 maskeden daha çok koruyuculuğa topluluk olduğu belirtilen 40 sayı elektrikli çekicilik filtreleme solunum cihazlı gayda ile 1 nüsha alçak bindi ünitesi cihazı bağışı yaptı yaptı. Şirketlerin, acil servis ve aheste alet ünitelerinde kullanılmak amacıyla önümüzdeki hafta eskimemiş bağışında bulunacağı belirtildi. 

Pandemide talebi en haddinden fazla küsurat ve bildirme haddinden fazla azalan meslekler

 

Türkiye maden ürünlerini arz haddinden fazla Çin’e sattı

 

Share: