Balkondan girerek kırım yapan katil damat: “Boşanma davası açtığı için öldürdüm”

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, kayınpederinin evine balkondan tırmanarak giren ve boşanma aşamasındaki eşi ile kayınpederini tabancayla keder ederek öldüren, benzeri yanlışlık aletiyle bile 2 baldızını yaralayan zanlının emniyetteki ifadesinde, “Boşanma davası açtığı için öldürdüm” dediği öğrenildi. Şüpheli işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilirken, cenazeler bile yapılan otopsinin peşi sıra aile yakınlarına doğrulama edildi.

Olay, evvel saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta kâin bire bir evde meydana geldi. İddiaya göre, 4 bükülmüş binanın 1’inci katındaki daireye balkondan tırmanarak sâdır Recep U., beraberinde getirdiği tabancayla metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan Düşüncesiz (32), kayınpederi Şemsettin Polat (61) ile 2 baldızına dağ etti. Cebe seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda adrese haddinden fazla sayıda polis güçleri ve 112 Ivedi Sağlık ekipleri sevk edildi. Adrese mevrut keyif ekiplerince yapılan kontrollerde Berivan Çokbilmiş ile Şemsettin Çelik’in yaşamını yitirdiği tayin edildi. Yaralı durumdaki baldızlar Gülistan Ç., ile Şirvan Ç., sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi atlına alındı.

DAHA EVVEL DAHI EŞİNİ BIÇAKLAMIŞ

Olayın peşi sıra 3 çocuğundan 2’sini alarak bölgeden derakap kaçan ve bire bir müddet sonra Buca ilçesinde yakalanan kıyacı zanlısının beraberinde çocukları olmadığı öğrenilirken, zanlının daha geçmiş Batman’de yaşarken eşi Berivan Fikirli’yu bıçaklayarak yaraladığı ve şikayetçi olmaması üzere da çarpma ettiği müstakbel sürüldü.

KATLİAMI EŞİ BOŞANMA DAVASI AÇTIĞI İÇİN YAPMIŞ

Gözaltına alınarak emniyete götürülen katil damadın yaptığı katliama dair sorgusunda “Batman’dan İstanbul’a oradan birlikte İzmir’e geldim ve metrukiyet davası açtığı amacıyla öldürdüm” dediği öğrenilirken, emniyetteki işlemleri tamamlanan Recep U., adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, güzeşte akşam saatlerinde ölü açımı işlemleri tamamlanan cenazelerin aileye tasdik edildiği ve baba-kızın götürüldükleri memleketleri Batman’üstelik defnedilecekleri belirtildi.

(Mustafa İç/İHA)

Share: