Arkadaşını öldüren sanığa müebbet mahpushane

– Arkadaşını öldüren sanığa müebbet kodes

KOCAELİ – Kocaeli’bile arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanıklardan birinin beraatine, diğerinin ise müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

Fenomen, 22 Eş tarihinde Taşmak ilçesine tutkun Hisareyn Karaköprü Mahallesi’nde mevcut bir sitede meydana gelmişti. 35 yaşındaki Tufan Korkmaz, misafirliğe gittiği arkadaşının evinde silahla vurularak hayatını kaybetmiş, olaya ilişkin Erman Korucuoğlu ve evde kâin Dursun Melik Ayhan gözaltına alınmıştı. İfadeleri alınan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“Rehavet sahibi benzeri insanım”

Kocaeli 3. Tehlikeli Ceza Mahkemesinde sanıkların yargılanmasına devam edildi. Duruşmada salonunda mevkuf sanık Erman Korucuoğlu, yan avukatları, aileler ve farklı celselerde boşaltma olan Dursun Melik Ayhan amade bulundu. Savunması için bayram hakkı sunulan Erman Korucuoğlu, “Bu fenomen yaşadıktan sonradan suçu kabul etmeyebilirdim, kaçadabilirdim. Suçu Hakan’ın üzerine de atabilirdim fakat yapmadım. Görüngü neyse onu anlattım. Kalın sahibi ayrımsız insanım. O silaha birlikte o eve üstelik ah olsun” dedi.

“Ölen benim dostumdu”

Tutuklanmadan maznun Dursun Kağan Ayhan ise “Ölen benim dostumdu. Böyle bir özdek yaşandığı amacıyla haddinden fazla üzgünüm. Namına dostluktan başka tıpkısı madde yapmadım, suçsuzum” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, Dursun Melik Ayhan’ın beraatine, sanık Erman Korucuoğlu’nun “Isteyerek cani” suçundan müebbet mapus cezalandırılmasına karar verdi. Antrparantez maznun Korucuoğlu, 6136 sayılı yasaya muhalefet suçundan 1 yıl mapus ve 600 TL para cezasına hükmedildi.

Share: