Polis, kaçırılan çocuğu temin etmek üzere 12 saat almaç kaydı izledi

Polis, kaçırılan çocuğu hatırlamak üzere 12 saat alıcı kaydı izledi

ADIYAMAN – Adıyaman’da kaçırılan 4 yaşındaki çocuğu keşfetmek amacıyla polis ekipleri, 12 saat süresince asayiş kameralarının görüntülerini inceledi. Her An izleme edilen görüntüler sayesinde 24 saat geçmeden kaçırılan yavru bulundu.

Adıyaman’dan kaçırılan ve 110 kilometre uzaklıkta ki Şanlıurfa’da bulunan 4 yaşındaki Suriye uyruklu H.U. amacıyla polis ekipleri seferber oldu. Kaçırılma ihbarını aldıktan bilahare Adıyaman ve Şanlıurfa’da ki onlarca hareket yerine ilgilendiren düzenlilik alıcı görüntüleri, KGYS görüntüleri ve içgüdü görüntüleri incelendi.

Çocuğun kaçırıldığı Barbaros Hayrettin Mahallesi’nden Adıyaman- Gölbaşı karayolu Özelevler mevkiine büyüklüğünde eğreti namına ilerleyici yüzdelik 60 sakat S.A. isimli zanlı ve çocuğun geçtiği güzergahtaki kameralar biricik tek incelenerek, yavaş yavaş izleme edildi. Polis Güçleri ve cingöz ekipleri şahısların geçtiği yerlerde yerey kontrol ve taraması yaptı.

Özelevler yakınlarından otostop ile Şanlıurfa’ya gittiği tayin edilen S.A. ve 4 yaşındaki H.U.’nun bulunması için hususi takım oluşturuldu. Şanlıurfa Itimat Müdürlüğü ile yapılan beraberinde çalışmalar neticesinde 24 saat geçmeden Balıklıgöl’de zanlı bala ile birlikte yakalandı. Çocukta her çarpma, istismar olmadan bulunması şen ayrımsız nefes aldırdı.

Çocuklarına Adıyaman Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğü bahçesinde kavuşan Ahmet Usu ve Lemia Şeyho, bahtiyarlık gözyaşları sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, polis güçleri ekiplerine teşekkürname etti.

Share: