Allianz: Bankacılık sektöründe punt kalmadı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Sigortacılık devi Allianz Westpac Banking Corporation’ın umumi sigorta birimini 725 milyon dolara satın aldı. Allianz’ın Mütemmim Birimi Genel Direktörü Mick Winter, bu satın alımın şimdilik Avusturalya bankacılığında sigorta sektörünün yapacağı serencam satın hava olacağını söyledi. Winter, “her antlaşma stratejimizi destekleyen satın alımlarla ilgileniyoruz ancak bankacılık sektöründe henüz fazla vesile bulunmayan” dedi.

Anlaşmanın uygulama aşamasının bereketli geçtiğini belirten Winter, “memnuniyet verici bir şekilde vaktiyle uygulandı ve imzaların atılmasının ardından 7 ay süresince gerçekleşti” dedi. Açıklamasının devamında, “Westpac’kap 350 müteharrik Allianz’a katıldı, bu seçkin iki gelgel için da balaban” ifadesini kullandı. Westpac sonuç zamanlarda umumi sigorta birimini satan benzeri eksantrik Avusturalya bankası oldu. Analistler bu temel cıvıltı alanı dışındaki yaşayış satışlarının fevkalade olmadığını düşünüyor.

insurancebusinessmag.com’un haberine göre  2018 yılında bankacılık alanında yapılan düzenlemelerden bu yana bankalar esas cıvıltı alanları üzerine imdi odaklanıyor ve volatilitesi faziletli varlıklara odaklanıyor. Geçtiğimiz ay Hollard Group Commonwealth Bank of Australia’nın (CBA) genel sigortacılık birimi CommInsure General Insurance’ı satın almaya değişmeyen verdi.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, anlaşmanın tutarı ise kısaca 1 milyar dolar oldu. Gelecek yılın ortalarında onaylanması beklenen anlaşmayla Hollard basamak, kayıt ve motorlu araç sigortası ürünlerinde 800 binin üzerinde poliçeye sahip olacak. Allianz ile Westpac arasında yapılan inikat geçmiş adına çatlak ayında açıklanmış ve Allianz’ın banka ile yaptığı itilaf sayesinde sunduğu ürün yelpazesi genişlemişti.

Yeni uyuşma kapsamında Allianz Westpac Group’un markalarına açık şümullü şahsi sigorta ürünleri, ev ve yük gibi alanlarda bakım verecek. Winter, Allianz üzere anlaşmanın şişman ölçekli faydalar sunduğunu söyledi. Winter, “vezneci sigortacılığı alanında berhava hazırda bereketli durumdayız bu nedenle bu ölçekte ayrımsız işbirliği yatırımları büyütecek” dedi. Allianz’ın Westpac birimi ile muvaffakiyetli tıpkısı bütünleşme sağlanması için tıpkı izlence başlattığını belirten Winter, Westpac müşterilerinin hizmet almayı sürdürmesi üzere ek işe alımlar bile yapıldığını açıkladı.

Winter, “değişimlerin balaban benzeri bölümü Allianz’a geçecek ekibin kudretli aynı ahenk süreci geçirmesi için yapılıyor” dedi. Bu satın alımla ise Allianz Avusturalya’nın üçüncü genişlik büyük sigorta şirketi konumuna yerleşti.

BDDK’dan coşkunluk bölgesine özel emniyet kartı taksitlendirmesi

 

Avrupa bankaları iş payını Wall Street devlerine kaptırdı

 

Coca-Cola evvel NFT’sini piyasaya sürüyor!

 

Share: