AK Fırka İzmir teşkilatından 30 ilçede hararetli faaliyet

AK Parti İzmir İl Başkanı Asalet Mualla Daima, 30 ilçede meydanlık vermeksizin yürüttükleri senkronik düzlük çalışması çerçevesinde Han’taydı. Eğlek’ın İzmir’in kalbi olduğunu belirten Başkan Daim, “Konak, şehrin yekpare değerlerinin birleştiği merkezdir. İzmir’in kalbidir. Bugün cebelleştiği sorunlara bakıldığında ağlanacak halde. Kentin bildirme büyük iki meydanını, aksiyon alemini, tarihini barındıran Han bunu hak etmiyor” diye konuştu.

Han’taki Gül Sokak ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi esnafını gelişim yerlerinde mülakat ederek apartman görevlileriyle bire bir araya mevrut AK Öğür İzmir İl Başkanı Soyluluk Mualla Sürekli, son günlerin gündemi olan İktisat Kongresi ve turizm konularında değerlendirmelerde bulundu.

Başbuğ Sürekli, ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmalarda, İzmir İktisat Kongresinin 100. yılı etkinliğine ilgili görüşlerini birlikte paylaştı. Sürekli konuya ilgilendiren, “İzmir Büyükşehir Şehremini Soyer, İzmir İktisat Kongresini ‘Geleceğin Türkiye’sini mensur ediyoruz’ başlığı ile düzenleyeceklerini açıkladı. Açıklamasında de gine tıpkısı gaflete düştü. Değerlendirmesinde o tarihin koşullarıyla bugünü aynı kefeye koydu. Kurtuluş ve yapı yıllarının evcil ve milli Ekonomisini şekillendiren o kongrenin anne prensipleri; 21 almanak AK Parti iktidarlarının tutum programları ve başarılarının dahi temelini oluşturmaktadır. O kurultay, burada, Konak’ta toplanmıştır. O kongreyle alay malay yapılan kazançlı hamleler, ülkemiz üzere bugüne büyüklüğünde mevrut ilkesel bir göz açısını oluşturmuştur. Bu zaviye, kimsenin tekelinde olamayacak, kimse yoluyla kendi siyasetine cihaz edilemeyecek büyüklüğünde hassas ve önemlidir. O günün şartları ile bugünün şartlarını tıpkısı kefeye koyanların yapmaya çalıştığı budur; ayrıca kongre binasını yıkıp, otoparka yüklemek isteyenlerin ahkam kesmesi trajiktir. Milli mücadelenin ve Cumhuriyet Altını tarihinin değme değerini nalıncı keseri kabilinden kendilerine yontmaya çalışıyorlar. Bu güneş, bu değerler hepimizindir. Türkiye, 21 yıldır bu meram ve değerler üzerinden yönetilmektedir kim yapılan reformlar ve hayata geçirilen asar bunun göstergesidir. Bu uğurda dikili ağacı olmayanlara tavsiyemiz ise yerel ve milli olmalarıdır; icraatta bulunmaları, üretmeleridir” şeklinde konuştu.

“‘Turisti Han’tan geçireceğiz, ne görecek acep?’ diye niteleyerek soran yok”

Serencam yıllarda Türkiye’ye dahi yansıyan pandemi ile savaş ve ekonomik şartların olumsuzluklarını ortadan çekmek amacıyla muhteşem adımlar attıklarını belirten İl Başkanı Asillik Mürtefi Sürekli, bu noktada yerel idarelerin dahi üstüne düşeni yapması gerektiğine özen çekti.

Sürekli, “Özeleştiri fora etmek tabiatıyla bol tıpkı özdek; amma bunu gayr üzerinden değil, kendiniz üzere yaparsanız. Sıkıntılı benzeri sürecin arkası sıra bu sene yakalanan seyyah rakamları ve turizm gelirimiz yüz güldürdü. Bu sonuçta, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı önemli planın ve uygulamaların payı çokça nazik. 2022 hedefimiz 47 milyon gezici, 37 bilyon dolar dirimsel. Hassaten önümüzdeki günlerde bu rakamlar yeniden üst düzeltilmiş edilecek. Böylecene gelirde Cumhuriyet Altını tarihi rekoru kırılacak. Yılın geçmiş 6 aylık döneminde gelen ecnebi ziyaretçi sayısında güzeşte yılın bir dönemine göre yüzde 185,72 artış yaşandı. İzmir’i ise evvel 7 ayda toplanmış 1 milyon 150 bin 250 gezmen musahabe etti. Çoğunluğunu sırayla Almanya, İngiltere ve Hollandalı ziyaretçiler oluşturuyor. Bunlar resmi ölçü ve bilgiler. Gelinen yasakçı, bakanlığımızın çalışmaları yardımıyla uluslararası arenada Türkiye kendisine artan haysiyet ve gücümüzden kaynaklı. Yeniden çıkıp bu konuda üstelik siyasal mesajlar veriyorlar. Bunun hesabına uray olarak İzmir üzere tıpkı değeri şüphesiz yükselteceklerini düşünen namevcut. ‘Turisti Eğlek’tan geçireceğiz, ne görecek acaba?’ diye soran namevcut. Yegâne bir tarihi ve kültürel projeleri bulunmayan. Ast yapısı çöken İzmir’bile turizm amacıyla birlikte tüm bize atıyorlar. Biz üstümüze düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Onlar hangi yapıyor tamam? Hiç. Han, şehrin kül değerlerinin birleştiği merkezdir. İzmir’in kalbidir. Zaman cebelleştiği sorunlara bakıldığında ağlanacak halde. Kentin yer balaban iki meydanını, iş alemini, tarihini barındıran Han bunu adalet etmiyor” dedi.

Komutan Daim, Konak programı çerçevesinde İzmir Çolpa Spor Kulüpleri Federasyonu’nu bile ülfet etti. Başbuğ Sonsuz, değme alanda olduğu gibi sporda da dünkü ruhu desteklemenin başarılar getirdiğini söyledi.

Daim, burada yaptığı konuşmada şu sözlere kayran verdi:

“DOĞRU Parti, toy spor kulüplerinden yıllardır desteğini esirgemiyor. Lazım merkezi yönetim adına gerekse YANLIŞSIZ Partili belediyeler olarak her ilimizde olduğu kadar, İzmir’üstelik birlikte arkanızdayız. Bakanlığımız, 2021 yılında 81 ilde tor spor kulüplerine 61 milyon lira nakdi yardımda bulundu. Çalışkan sporcu sayısında 2 milyonu aştık. 20 yılda 10 bine andıran spor tesisi hayata geçirdik. Mevcutları güçlendirdik. Bunda Cumhurbaşkanımızın sporcu kişiliğinin ve özellikle gençlerimizin spor yapmasına ilişik umu ve isteğinin önemi nazik. daha çok bile kulüplerimizle bağımız ve eş çalışmalarımız bitmeme edecek.” – İZMİR

Share: