18 yaş altına BES imkanı sağlayıcı öneri kabul edildi

Sigortacılık ve Başka Alanlara ilişkin Kanunlarda ve benzeri Yasa Hükmünde Kararname Başkalık Yapılmasına Dair Yasa Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek akseptans edildi. Teklifle, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin adı ‘Mali İstikrar Komitesi’ namına değiştirilerek, baştan yapılandırılıyor.

‘EN AŞKIN 5 SİGORTALI’ ŞARTI

Teklife göre, daraç ve âdeta ölçekli işletmeler, likidite sıkıntısını bloke etmek ve istihdamı bakmak için arttırma yerine istihdam ettikleri sigortalılar için ödemeleri gereken sigorta primlerini, 30 Haziran 2022 tarihine büyüklüğünde kullandıkları itimat faiz veya kar payı bakiyesinden düşürebilecek. Sağlanan itimat nema yahut kar payı desteği, bindi kapsamına giren sigortalılar üzere 12 ay süreyle uygulanacak. Bu yön kapsamına giren hareket yerleri arttırma olarak işe aldığı sunu fazla ilkokul sigortalı amacıyla bu destekten yararlanacak. Ebeveynler, 18 yaşını tamamlamamış çocukları adına BES’te repertuvar yapabilecek.

ÇEKLERİN İBRAZ SÜRESİ, 31 MAYIS 2021’E KADAR DURACAK

İbraz süresinin sonuç günü 30 Nisan 2021 ile 31 Mayıs 2021 (bu tarihler dahil) tarihleri arasına huruç eden yahut ibraz süresi bu tarihler arasında başlayan çeklerin ibraz süresi, 31 Mayıs 2021’e büyüklüğünde duracak. Siyasi partilerin tıpkısı hesap döneminde edindiği taşınmazların değeri bin 500 lirayı geçmesi halinde Temel Mahkemesi’ne bildirimde bulunacak.

18 yaş şeş BES’in detayları

 

18 yaş altına BES komisyondan geçti

 

Share: