Ukraynalı bankalar Bitcoin işlemlerini durdurdu

Arjantin hükümeti, Uluslararası Servet Fonu (IMF) ile önerilen, kestirmece 45 milyar dolarlık ayrımsız borç baştan yapılandırma anlaşmasının tıpkı parçası kendisine saklı yazı mülk birimlerinin kullanımını caydıracağının sinyalini verdi ve ülkenin saklı yazı sektörünü bu politikanın onaylanması durumunda ne kavrama gelebileceğini yabansı halde bıraktı.

Arjantin hükümeti, takanak anlaşması kapsamındaki mali politikaların esas hatlarını çizen tıpkısı memorandumda, 2022’den 2024’e kadar hedefler içeren bir çerçeve belirledi. Bunlar, ülkenin büyümesine ve dayanıklılığına yardımcı olmayı hedefleyen hükümet politikalarına odaklanıyor.

IMF 3 Mart’ta Arjantinli yetkililerle personel düzeyinde ayrımsız anlaşmaya vardığını duyurdu, fakat birkaç Arjantinli selen sitesi, birkaç aktarılma geçmiş metnin sızdırılmış aynı taslağında kripto dünyalık birimlerine atıfta kâin bir fıkra tespit etti.

Şimdilik, saklı yazı şirketleri ve kuruluşları hala iri ölçüde kripto para birimlerini caydırmanın potansiyel etkisinin tamlık yerine hangi vukuf geleceğini anlamaya çalışıyor.

Arjantin’in yüksek enflasyon ve döviz kontrolleri, son biraz yılda kripto dünyalık birimlerine domestik ilgiye katkıda bulundu ve Buenos Aires’i blok zinciri girişimleri ve inovasyon için yetişkin benzeri dalan haline getirdi. Mevki, Chainalysis’in en üst Global Kripto Benimseme Endeksi’nde 10. tam saha aldı.

SU regülatörlerinden saklı yazı servet uyarısı

 

AP Komitesi, saklı yazı mal yasağı teklifini reddetti

 

DENIZ’de kritik kripto mülk oylaması

 

Singapur’üstelik ‘saklı yazı vergisi’ uygulaması

 

Lisansız kripto ATM’leri kapatılıyor

 

Dijital dolar bankalar ve kriptonun kabusu olacak

 

Share: