Togg, otomobilden önce sayısal yayın çıkaracak

Togg Peş Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, esasen beri bire bir otomobilden daha fazlasını düzenlemek amacıyla yola çıktıklarını ifade ettiklerini ve Togg’u, asıl cümbüş alanı mobilite olan tıpkı teknoloji şirketi namına konumladıklarını belirterek, “Bu konuda bilgelik çevirmek amacıyla elan er amma önceki beyinli cihazımız C segmenti SUV’u pazara sunmadan evvel etkin yerine hizmet verecek tıpkısı dijital yayın üzere çalıştığımızın ipucunu verebilirim.” dedi.

Karakaş, Togg’un Gemlik tesislerindeki sonuç gelişmeler ve “fikirli alet” adına nitelendirdiği otomobilin istihsal sürecine ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Gemlik tesislerinin dizi üretime amade hale gelmesiyle önce saf üretim aracın da bu yılın sonuç çeyreğinde banttan ineceğini bildiren Karakaş, “Ardından pazara çıkmak için zaruri maharet şartların namına getirilmesi (homologasyon) süreci başlayacak. Bu sürecin tamamlanmasının peşi sıra 2023’ün ilk çeyreği böylelikle üstelik yollara çıkarmayı planlıyoruz.” dedi.

“208 robot, testler amacıyla amade hale gelmeye başladı”

Gemlik tesisindeki çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini aktaran Karakaş, “Gemlik tesislerimizde beden binamızdaki 208 robot, göze bazında parçalı denemelerin peşi sıra tecrübe üretimi üzere amade kuzuluk gelmeye başladı. C-SUV gövdesinde ilk boyasız denemelerin yapıldığı Avrupa’nın sunma temizi olan boyahanemizde kimyevi dolum aşamasına geçildi. Spekülasyon tesisinde ise ekipman kurulumunun peşi sıra devreye kabul etme çalışmaları başladı. Tesislerimiz bu yılın serencam çeyreğinde saf üretime hazır olacak.” ifadelerini kullandı.

“1.000 adet çabuk şarj istasyonunu 81 ilimizde 600’ün üzerinde noktada hizmete sunacağız”

Şarj istasyonları konusuna birlikte değinen Karakaş, “Togg çokbilmiş ve çabuk yükleme altyapısı için çalışmalarımıza başladık. İlk araçlarımız yola çıkmadan geçmiş 2 bin soketi olan 1.000 skor acul yükleme istasyonunu 81 ilimizde 600’ün üzerinde noktada hizmete sunmuş olacağız.” dedi.

Gürcan Karakaş, otomobilden önceki bambaşka ayrımsız teknolojik ürünü piyasaya sürecekleri şeklindeki iddialara ilişik, “Başından beri aynı otomobilden elan fazlasını açmak amacıyla yola çıktığımızı anlatım ettik ve Togg’u temel zindelik alanı mobilite olan aynı uygulayım bilimi şirketi kendisine konumladık. Bu konuda hikmet yöneltmek için elan erken amma önceki aptal cihazımız C segmenti SUV’u pazara sunmadan önce kıvrak olarak hizmet verecek tıpkı sayısal kitap üzere çalıştığımızın ipucunu verebilirim.” ifadelerini kullandı.

“4 yıl süresince unutamadığım anılar var”

Togg’un kuruluşunun 4. yılında unutamadığı gâh anılarını dahi nâkil Karakaş, şunları kaydetti:

“Hedefimize revan yolda geride bıraktığımız gelişigüzel zaman bizim amacıyla tıpkı derecede unutulmaz ve kıymetliydi. Bittabi dangadak çok anım var. Bunlar arasında 27 Aralık 2019’birlikte Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirdiğimiz ‘Yeni Lige Yolculuk’ etkinliğimizi, şu sıralar deneme üretimine hazırlandığımız Gemlik tesislerimizin 18 Orak Ayı 2020’de gerçekleştirdiğimiz inşaata bidayet törenini, 29 Ilk Teşrin 2021’de aracımızı ilk defa İstanbul Otopark pistinde kullanmamızı sayabilirim. Ayrıca, bu yılın başında, dünyanın yeryüzü nazik bitiren elektroniği etkinliği CES’e katılıp dünyada gürültülü getirmemizi, blokzinciri teknolojisini mobilite alanında dünyada ilk kez kullanan bellik yerine Ava Labs’la teşrikimesai anlaşması yapmamızı, Mart 2022’de İsveç’te başarıyla gerçekleştirdiğimiz kış testimizi ve kısa müddet geçmiş tevessül-up ekosistemimizi bollatmak amacıyla tamamladığımız ve 850’yi fazla girişimcinin başvurduğu mobilite tesri programımızı sayabilirim.”

TOGG sınama üretiminin başlamasına gelişmemiş ayrımsız süre kaldı

Sınama üretimi başlıyor: TOGG’un fiyatı ne kadar olacak?

TOGG’un Twitter namına hacker saldırısı

 

Share: