SUTAŞ regülatörlerinden saklı yazı mal uyarısı

ABD’nin başını çektiği batılı ülkelerin tehlikeli yaptırımlarına maruz mütezayit Moskof zenginleri çıkışı kripto paralarda buldu. Varlıklarını kripto para borsalarına transfer eden Acımasız oligarklar demincek bile nakde çevirmeye çalışıyor.

SERVET SATIN ALIYORLAR

Saklı Yazı firmalarının yöneticileri ve mali kaynaklar, Garp yaptırımlarından kaçan ensesi kalın Rusların güvenli aynı sığınak aradığı için Müttehit Zenci Emirlikleri’ne (BAE) yöneldiğini açıkladı. Reuters’ın ulaştığı bazen kaynaklar bazı müşterilerin BAE’üstelik emlak yatırımı beğenmek amacıyla saklı yazı para kullandığını, bazılarının birlikte saklı yazı paralarını nakde evirmek ve apayrı yerlerde öğürtlemek amacıyla oradaki firmaları eksiltmek istediğini belirtti. BAE’deki tıpkısı para kaynağı da Rusların paralarını ayrıksı alanlardan Körfez devletine sokmanın aynı yolu yerine saklı yazı kullandığını ve Dubai’da mülk satın aldığını doğruladı. BAE çatışmada nispeten yansız aynı vakfe sergilediği için kısıtlamalardan kaçınanlar yoluyla potansiyel aynı alan yerine görülüyor.

EN BIR IKI 2 MİLYAR DOLAR

BAE’da iş kuran Rusların şu anda kendileri ve aileleri için ara sınav alma hakkı bulunuyor. Vize kuruluşları ise başvuruların arttığını söylüyor. Bire Bir kripto firması, sonuç 10 dönüş ortamında İsviçreli komisyonculardan milyarlarca dolarlık Bitcoin’i paklamak talip haddinden fazla sayıda istifham aldığını belirtti. Ayrıca taleplerin hiçbirinin 2 bilyon doların altında olmadığı belirtildi.

Japonya kripto borsaları uyardı

Japonya, saklı yazı mülk platformlarına Rusya ve Belarus’a yönelik yaptırımlara uyması yönünde uyarıda bulundu. Japonya Maliye Bakanlığı ve Mali Hizmetler Ajansı ortaklaşa yaptıkları açıklamada, kripto mevcudat kullanılarak müeyyide altındakilere salahiyetsiz ifa yapanların 3 yıla kadar mapushane cezasına yahut 1 milyon yen para cezasına çarptırılabilecekleri bile vurgulandı. Dünyadaki genişlik liberal kripto mülk düzenlemelerine erbap olan Singapur ise saklı yazı ticaretini vergilendirme kararı aldı.

AB’bile yasak kolaylaşabilir
Avrupa Birliği Parlamentosu ise Bitcoin ve Ethereum üzere mefret kripto servet birimlerinin pratikte yasaklanmasına yol açabilecek eskimemiş benzeri kripto yaşayış yasasını oylayacak. MiCa adlı yasanın akıbet taslağını inceleyici kısım temsilcileri, Bitcoin ve Ethereum kabil sayısal dünyalık birimlerinin kullanımını gemlemek yahut menetmek için yapılan serencam dakika değişiklikleri gibi göründüğü rapor ediyorlar.

Abramoviç, jetini ve yatını alıp Türkiye’ye kaçtı

 

Ruslar, Türk bankalarında hesap açıyorlar

 

Share: