Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Erkhov: “Kâin güçler kişi diktalarını dayatmak amacıyla şantaja başvurmakta”

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Erkhov: “Kâin güçler kişi diktalarını empoze etmek için şantaja başvurmakta”

ANKARA – Rusya Federasyonunun Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov ” Mevcut güçler öz hegemonyalarını sürdürmeye çalışıyorlar ve yerine bakarak öz diktalarını empoze etmek amacıyla şantaja başvurmakta başkaca aracısız olarak tehditte bulunmaktadırlar” dedi.

Avrasya’daki Entegrasyon süreçleri bağlamında Moskof-Türk İşbirliği Konferansı, Rusya Federasyonunun Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov’un katılımıyla gerçekleşti. Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesinde yapılan konferansta, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin vakit kaybetmeden bu iki ülkeyi değil lehçe ve küresel bağlamda bir nice ülkeyi etkilediği vurgulandı.

Burada ayrımsız danışma fail Acımasız Sefirikebir Erkhov, Rusya Türk ilişkilerinin, arsıulusal dirim, siyasal ve siyasa bilimi itibarıyla serencam evre enteresan olduğunu belirterek, “Burada komşuluk ilişkilerine bakacak olursak Avrasya Bölgesinde diplomaside bilcümle devletler ayrımsız evolüsyon çabası ortamında olduğunu görüyoruz. Stabil süreçlerden sabık arsıulusal ilişkilerde burgaç seçkin güzeşte gün daha üstelik artmakta. Burada kolektif garp, temel olmayan hususlarıyla başat durumunu sürdürmektedir. Bu nedenle yıpranmamış kafile odakları oluşmakta, yeni bölgesel bütünleşme süreçleri gerçekleşmekte. Burada politik güçlerle yeni hür merkezlerin gelişmeleri frenlenmeye çalışılıyor” diyerek konuştu.

“Kâin güçler kendi diktalarını dayatmak amacıyla şantaja başvurmakta”

Erkhov gelişmekte olan bakir süreçlerin şahidi olduklarını vurgulayarak, “Şimdi eş Avrasya coğrafyasında kullanılmamış oluşumlar gerçekleşmekte. Acun ekonomisi Atlantik bölgesinden Avrasya bölgesine kaymakta. Bulunan güçler kendi hegemonyalarını sürdürmeye çalışıyorlar ve yerine bakarak zat diktalarını bodoslamak amacıyla şantaja başvurmakta hatta doğrudan yerine tehditte bulunmaktadırlar. Avrasya bölgesi üzere önemli açıdan şanlı süreçler var. Burada kullanılmamış gelişme modelleri karşımıza çıkmakta. Dış ortaklarımızla beraber paçarız birbirimizi zenginleştiren entegrasyon süreçlerine karışma oluyoruz. Bugün bizim vazifemiz bakir ayrımsız teşrikimesai sürecine vira etmek” şeklinde konuştu.

“Dolar ve Avro’ya alın milli dövizin kullanılması kocaman”

Batı ülkelerinin müstear huysuz çabalarından oylumlu olduğunu dile getiren Erkhov, “Dolar ve Avro’ya alın milli dövizin kullanılması hesaplaşmalarda mefret aynı bahis. Ticari soylu erki ilişkileri, bankalar arası ilişkileri geliştirmek gerekiyor. Bütün bunlar da mutlak tıpkı ekonomi sürdürebilmek amacıyla zaruri” ifadelerini kullandı.

Konferansa Sefirikebir Erkhov dışında Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Polat de paydaşlık sağladı.

Share: