Özel Harekat polisine özel yerleşke

Malatya’üstelik Hususi Harekat polislerine, çatı operasyonları ve kötü ahitname eğitimleri üzere hizmet içi eğitimlerin verilebileceği yeni yerleşke, 2023 yılı içerisinde hizmete alınacak. Toplamda 3 bin 500 Hususi Harekat Polisine hizmet verecek olan Özel Harekat Nahiye Müdürlüğünde, 8 skor atış poligonu, 2 sayı baş aşağı kulesi, 2 skor depo ile manevra yapacağı Operasyon köyü da bulunuyor.

Güvenlik Umumi Müdürlüğü marifetiyle eksiltme edilen ve Bulgurlu Mahallesi’nde inşaatı süren Özel Harekat Mıntıka Müdürlüğünde incelemede bulunan Vali Hulusi Delice, İnşaat Proje Müdürü Esas Özyazıcı’dan inşaat çalışmalarında gelinen serencam format ve proje karşı umumi hikmet aldı.

Ilbay Delimsirek’e İl Inanma Müdürü Ercan Dağdeviren ve Malatya Özel Harekat Müdürü Şenol Özoğul birlikte haremlik etti.

Cerrahi Müdahale Köyü bulunuyor

2021 yılında yapım çalışmalarına başlanılan ve fiziki gerçekleşme oranı yüzde 85 olan kampüsün 70 bin metrekarelik bütün alanı, 16 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Yaklaşık 3 bin 500 Hususi Harekat Polisine bakım verecek olan Özel Harekat Havza Müdürlüğünde, 8 sayı atış poligonu, 2 sayı iniş kulesi, 2 adet antrepo, özel harekat polislerinin tatbikat yapacağı Işler Köyü dahi düz alıyor.

Kampüste bölgede görev yapan Hususi Harekat Polislerine, çatı operasyonları ve şiddetli antlaşma eğitimleri kabil hizmet içi eğitimlerin verilebilecek. İnşaat çalışmaları serian bitmeme eden Özel Harekat Bölge Müdürlüğünün 2023 yılı içerisinde hizmete alınması planlanıyor. – MALATYA

Share: