Otomotivde nisanda 2.7 milyar dolarlık dış satım

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortasının temas ay yüzdelik 2,25 zamlanacak olmasının trafikte sigortasız çevirgeç sayısının artmasına bozukluk olacağını belirtti. Palandöken, trafikteki 25 milyon aracın 5 milyonunun zorunlu gidiş geliş sigortası bulunmadığını bildirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki, çevirici sondaj ücretlerindeki, MTV ve bakım takdir ücretlerindeki artışların halihazırda bir nice vatandaşı etkilediğine dikkati çekici Palandöken, sigorta şirketlerine da mecburi trafik sigortasında her kamer yüzde 2,25 bindirim yapma yetkisi verildiğini açıkladı.

Trafikte sigortasız vesile sayısı artacak

Palandöken, “Mecburi gidiş geliş sigortasının temas kamer yüzdelik 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız açkı sayısının artmasına hastalık olur. Esnaf bile vatandaş bile zorunlu olan bu trafik sigortası ücretlerinde indirim beklerken remiks yapılmasından muzdarip” dedi.

‘Trafikteki tehlikeyi artırmaktan ayrıksı tıpkı işe çapkın’

Bu ay itibariyle en düşük gidiş geliş sigortasının 1263 teklik olacağını ifade fail Palandöken, şunları söyledi:

Bu format sigortasız açkı sayısıyla birlikte trafikteki tehlikeyi artırmaktan eksantrik tıpkısı işe çapkın. Zira bu araçların munzam namına filhakika akaryakıt, MTV, bakım, taharri, mütenevvi takdir ücretleri kabil birçok daha masrafı var. Bu masarif bile zorlarken, komütatör sahipleri zorunlu olan aynı sigortayı üstelik yaptırmaya çekinir ağıl gelecektir.

Trafik sigortasına her kamer zam yapılacak

 

Müstacel uzanım, gidiş geliş kazası… SGK’dan ecir açıklaması

 

İstanbul, trafik kazalarında geçmiş tam

 

Bayramda uygulanacak trafik tedbirleri açıklandı

 

Ankara’bile söz öncesi helikopterle trafik denetimi

 

Share: