Montella’dan “VAR” tepkisi

Adana Çıpa spor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, hakem hatalarının olabileceğini belirterek, “İlk olduğunda belki sinirlenebilirsiniz, futbolda hakeza şeyler var. Vakit Kaybetmeden şunu anlamakta güçlük çekiyoruz, VAR sistemi olduğu benzeri ortamda ara sıra şeyleri elbet göremiyoruz” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında evinde Ümraniyespor ile oynayacak olan Adana Demirspor, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Egzersiz öncesinde matbuat mensuplarına açıklamalarda mevcut Adana Demirspor Beceri Direktörü Vincenzo Montella, “Takımı tesit etmek gerekiyor. Hakeza bire bir statta hakeza ayrımsız seyircinin önünde tek antlaşma pes etmediler. Tekrardan skora katılmak için hangi gerektiyse yaptı. O yüzden tebrik ediyorum çocukları. Topluluk ruhumuzun dahi hangi kadar önde olduğunu birlikte gösterdi bu. Bu bizim amacıyla haddinden fazla fazlalık tıpkısı özdek” dedi.

Hakem hatalarının olabileceği ve futbolda bunları kabul ettiklerini belirten Montella, “Sadece önce olduğunda belki sinirlenebilirsiniz, futbolda böyle şeyler var. Temsil sadece şurası anlamakta sorumluluk çekiyorum. VAR sistemi olduğu bir ortamda bazen şeyleri elbette göremiyoruz. Örneğin Szalai’nın pozisyonunda farklı tıpkısı spor branşından mevrut hareketler, tıpkısı faul vardı orada. Tek şekilde ciddiye alınmadı, bu bize zor veriyor. Bu laf üstünde birlikte güçlü fazla tartışmaya lüzum namevcut” diye konuştu.

“Rakip kaleci tümü 20 saniyeden aşkın elinden tuttu”

Anlayamadıkları kâh konular olduğu belirten kalburüstü beceri yönetmen, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Onlardan aynı tanesi üstelik şu, uluslararası kavait dahilinde, FIFA’nın yürürlüğe soktuğu kurallar dahilinde kaleciler bütünü eline aldığında 6 saniye kuralı vardır. Ara Sıra bu 7-8 saniye olur bunu anlayışla karşılarız. Amma rakip kaleci birçok pozisyonda bütünü 20 saniyeden aşkın, 21-22 saniye gibi pozisyonlar yaşandı. O durumda esasta çift vuruş verilmesi gerekiyor penaltı alanı içerisinde. Onları on paralık görmedik, bize bakarak yapılan bir engelleme yok hep tarafından. O yüzden bunu ve bu suret şeyleri anlayamıyoruz.”

Vincenzo Montella, “Bizim hedefimiz şu, biricik başımıza oynamıyoruz rakipte var. Çokça aşkın yeni futbolcumuz var, olur bunu biliyoruz. Elimizden gelen seçme şeyi yaparak en maksimum neyse onu çıkaracağız temas maçtan, yavaş yavaş ilerleyerek. İçimizde tuttuğumuz o hedefleri birlikte intikal etmek istiyoruz” dedi.

“Ümraniye maçı bize birçok sorunun yanıtını verecek”

“Bire Bir dahaki maç aslında bize bir nice sorunun yanıtını verecektir” diyen Vincenzo Montella, “Zira üç maçını ferah tıpkı şekilde tamamlamış bire bir rakibe karşı oynuyoruz. Kolektif anlamda savunma yapabilen bire bir takıma cebin oynayacağız. Bunu ikbal rahatlığıyla söyleyebilirim aşağılık bol defans eden tıpkısı bando ve bastırık yapacakları ahit üstelik enerjik sıkıntı fail bire bir topluluk. O yüzden benzeri daha kim maç bize bir nice sorunun yanıtı verecek. Tığ çalışacağız hazırlanacağız, yavaş yavaş ilerleyerek hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Ustalık Yönetmen Montella’nın açıklamalarından peşi sıra egzersiz futbolcuların istinas ve koordinasyon hareketleriyle başladı. Daha sonradan yetersiz alanda bütünüyle kapma, bar antrenmanı yapıldı. Peşi Sıra Ümraniyespor maçının taktik çalışması gerçekleştirildi. – ADANA

Share: