Milletvekili Kahtalı’dan Kale’ye görüşme

DÜRÜST Fırka Malatya Saylav Melik Kahtalı, beraberinde AK Parti İl Komutan Vekili Hakkı Pekel ve partililerle alay malay Kermen ilçesini ziyaret ederek ayrımsız paradigma temaslarda bulundu.

İlk olarak YANLIŞSIZ Öğür Kale İlçe Başkanlığını görüşme eden Kahtalı, burada yaptığı konuşmada Kermen’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iri ayrımsız destek verdiğini belirtti. Kahtalı, “Kale Cumhurbaşkanımız’a sevdalı tıpkısı ilçemiz. Cumhurbaşkanımız ilk günden beri Malatya’birlikte yeryüzü faziletkâr oyu Kermen’de alıyor. Bizim bile Kale’ye tıpkı şükran borcumuz var ve bu noktada o minnettarlık borcunu namına aktarmak yerine bilcümle birlikte çalışıyoruz. Kermen’dahi 2020 depreminin tezce ardından bine yakın konut yaptık ve adalet sahiplerine doğrulama ettik. Yüzdelik 50’nin üstünde süspanse uyguladık. Gine yüzyılın konut projesi çerçevesinde ilçemize 95 bölük daha yapılacak. Bunun birlikte okullar yaptık, camiler yaptık ve Kale’mize aynı format kazandırdık. Yeni belediye binamızın bulunduğu nahiye çıktı Kermen’nin merkezi olacak. Tamam Kaleli hemşehrilerimize hayırlı olsun” şeklide konuştu.

DÜRÜST Tümen namına Türkiye’yi 20 yılda rastgele alanda büyüttüklerini ve kalkındırdıklarını vurgulayan Kahtalı, “Ülkemizin uğrunda hangi bariyer varsa o engeli kaldırmaya çalıştık. Milletimizi erinçsiz fail seçme konuyla savaş ettik. Sunma nazik mücadelemiz terörle mücadele oldu. Allah’a şükür terörü imdi tekmil noktasına getirdik. Onlarla de mücadelemiz sonuna büyüklüğünde devam edecek. Yine Türkiye enerjide dışa bağımlı benzeri büyüklük olduğu amacıyla biz bile bu bağımlılığı düşürmek namına haddinden fazla makro icraat yaptık. Bu noktada Karadeniz’da yaptığımız doğalgaz çalışmalarında mefret miktarda doğalgaz keşfettik. Cumhurbaşkanımız akıbet namına 58 bilyon metreküplük aynı gaz keşfinin henüz olduğunu söyledi. İnşallah 2023 yılında bu gazı vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Gine bunun birlikte Şırnak Gabar’de yer yağı keşiflerimiz bitmeme ediyor. Bütün bu keşiflerimizi arttıracağız ve inşallah enerjide dışa bağımlılığı arz organ indireceğiz. Yeniden defans anlamında ağız ağıza dışa bağımlı tıpkısı ülkeydik. Fakat şu anda yüzde 80’in üstünde silahlarını özlük işleyen mevki konumuna geldik. Tığ amiyane çok kıymetli amal yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kahtalı, toptan çapta yaşanan konuşu krizle bütün ülkelerin savaş ettiğini tabir ederek, “Biz da bu noktada vatandaşımızı ayrımsız zaman önce rahata erdirmek için haddinden fazla mefret icraat yapıyoruz. İşte akıbet namına Sayın Cumhurbaşkanımız minimum ecir rakamını 8 bin 500 TL namına açıkladı. Bu filhakika çokça cesim aynı miktar. Vatandaşlarımızı enflasyona cebin ezdirmemekte ne büyüklüğünde kararlı olduğumuzu gösteriyor. Bir şekilde deminden emeklilerimize ve memurlarımıza da bunu yansıtacağız. Cumhurbaşkanımız üstelik rapor etti çok güdük bire bir müddet içerisinde enflasyonla mücadelemiz meyvelerini verecek, vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. DÜRÜST Tümen halkın partisidir siyaseti el için yapıyoruz. Bugüne kadar milletimize ne saraka verdiysek tuttuk. Tığ sonuç 20 yılda ülkemizi mübalağa etmek ve kalkındırmak amacıyla mücadele ettik. Dışa bağımlılığı kesmek üzere savaş ettik. Tığ çarkıt Türkiye’ye ilişik hangi büyüklüğünde incitici andaç varsa hepsini sildik. Ülkemizi kimsenin manzara edemeyeceği benzeri noktaya getirdik. Eskiden vesayetlerle, bağırsak çatışmalarla, istikrarsızlıklarla uğraşan bir ülkeyi bugün bölgesinde aktif, dünyada bayram sahibi olan tıpkı mevki haline getirdik. Milletimiz bile bize hazzetme gösterdi. İnşallah imdi tekrardan milletimizin teveccühü ile 2023 yılında da göreve gelerek henüz iyice işlere imza atacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanvekili Hakkı Pekel ise “DÜRÜST Fırka müracaat ile kurulan bire bir partidir. Siyasette müzakere kültürü AK Tümen ile alay malay gelişmiştir. Bizler DOĞRU Öğür teşkilatları adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde meşveret ile çalışmalarımıza geceli gündüzlü bitmeme ediyoruz. Önümüzde Türkiye amacıyla çokça şanlı aynı intihap var. Bu seçimlerde kalburüstü tutmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kale Belediye Reisi Uğur Âdem birlikte, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bizlere destek olan, projelerimizin takibini Ankara’dahi sağlayıcı Kağan Kahtalı Bey’e çokça teşekkür ediyoruz. Hoşur kendisi bizlere çok destek oluyor hem Kale’nin hem Malatya’nın gelişimi ve kalkınması için nazik çaba harcıyor” diye niteleyerek konuştu. Kahtalı, daha sonraları bakir Kale Şehremaneti binasını ziyaret ederek, çatı hakkında Herif’dan bilgiler aldı.

Kahtalı, ilçede Bandaj Mahallesi ve Darıpınar Mahallesi’ni üstelik görüşme ederek vatandaşlarla bire bir araya geldi. – MALATYA

Share: