Merzifon OSB Girişimci Heyeti Toplantısı yapıldı

Vali Mustafa Masatlı başkanlığında Merzifon Birleştirme Endüstri Bölgesi (OSB) Girişimci Heyeti Toplantısı yapıldı.

OSB’deki toplantıya, Merzifon Kaymakamı Mehabetli Güldoğan, Şehremini Alp Kargı ve girişimci heyeti üyeleri katıldı.

Gündem maddelerinin değerlendirildiği toplantıda, OSB’nin akıbet durumu, tevessü sahası, atılmış akarsu arıtma tesisi yapımı, istihdam konuları ve eskimemiş yatırım talepleri görüşüldü.

Ilbay Masatlı, toplantıda yaptığı konuşmada, Merzifon’da üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Anadolu’nun ortasından geçen, Ankara ve İstanbul yolunun kesiştiği noktada bulunmasının geri hizmet ve ulaşım açısından Merzifon OSB’yi avantajlı konuma getirdiğine dikkati calip Masatlı, coğrafi avantajı ve bölge insanının girişimci ruhu yardımıyla tezce geliştiklerini, endüstri şehri olma yönünde kırıcı vuzuh alındığını ifade etti.

Merzifon’un envestisman öngörülen ve kullanılmamış istihdam vaadinde bulunulan bir site olduğunu aktaran Masatlı, “Merzifon, bulunduğu keyfiyet itibarıyla yatırımcıların gözdesi olan bire bir şehir. Sanayicilerimiz üretimlerini kesintisiz sürdürüyor. Türkiye’nin daha çok büyümesi, çıktı gelişmesi, daha çok üretmesi amacıyla elimizden mevrut çabayı gösteriyoruz. Devletimiz, yatırımcıları temas ahit desteklemektedir. Bizler da yatırımcılarımızın önünü yarmak ve yıpranmamış hisse senedi sahaları düşünmek üzere gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Toplantıda sanayicilerin sevgili ve talepleri da dinlendi.

Vali Masatlı, toplantının peşi sıra OSB’birlikte ruh gösteren ara sıra fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Share: