Mardin’de keyif çalışanları yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı

Mardin İl Keyif Müdürlüğüne sınırlanmış 46 keyif çalışanı, “asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’a gönüllü yerine görevlendirildi.

İl Keyif Müdürü Saffet Çetin, personelin gönderi programında yaptığı konuşmada, sağlıkçıların canla başla sahada çalıştığını söyledi.

Bu süreçte afiyet çalışanlarına şişman fariza düştüğünü dile getiren Çetin, şöyle konuştu:

“Bugün Mardin’den 5 uzman hekim, 14 pratisyen hekim, hemşire ve başka afiyet çalışanları girmek üzere toplanmış 46 fahri sağlık çalışanını Adıyaman’a uğurladık. Yüz binlerce sağlık çalışanı ve binlerce çalışanıyla önceki günden beri bakanlığımız sahada ve umum depremzedelere vurmak için savaş ediyor. Bütün esenlik çalışanlarımız, mesai mefhumu gözetmeksizin gene görevinin başında. Cenabıhak hepinizin yardımcısı olsun. İnşallah kazasız ve belasız masraf gelirsiniz.”

Hekim İsmail Hakkı Ata bile herkesten dua beklediklerini belirterek, “Fahri almak isteyen çokça esenlik çalışanı var. Bunu adamlık adına yapıyoruz. Cenabıhak’ın izniyle sağ selamet gidip geleceğiz. Devletimiz büyük, tığ dahi bu devletin benzeri neferiyiz. Hiçbir şekilde korkumuz de yok. Tanrı kaş ve yardımcımız olsun.” dedi.

Share: