Komutan Kavuş, taekwondo dünyasından misafirlerini ağırladı

5. İslami El Birliği Oyunları çerçevesinde Konya’dahi bulunan Taekwondo Dünya Federasyonu Başkanı Chungwon Choue ve beraberindeki heyet Konya’nın eşkâl Misyon İlçe Şehremini Mustafa Kavuş’un misafiri oldu.

Konya’de düzenlenen 5. İslami El Birliği Oyunları kamu coşkusuyla devam ederken, teakwondo dünyası Hedef’de buluştu. Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Chungwon Choue, Olimpiyat Komitesi Başkanı Fidel Ylli, Arnavutluk Spor Nazır Yardımcısı Endrit Hoxha, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Sağlam Atmaca, İslam ülkeleri taekwondo federasyon başkanları ve yerli yabancı yargıcı heyetleri, Tasavvur Belediye Reisi Mustafa Kavuş’un misafiri kendisine Tantavi Ekin ve Danışma Merkezi’nde ağırlandı. Hamam ve içtenlikle tıpkısı ortamda gerçekleşen buluşmada Komutan Kavuş, misafirlerle bir tane biricik ilgilenerek dostane etti.

“Mustafa Kavuş başkanımız taekwondo dostudur”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Zorlu Atmaca, taekwondo dünyasını buluşturan Maksat Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür ederken, “Mustafa Kavuş başkanımız böylesine sunturlu benzeri mekanda bizleri ağırladı. Kendisi tıpkısı zamanda aynı Taekwondo dostu ve federasyonumuzda üstelik daha önceki yönetim kurulu üyesi adına fariza almış birisi. Değişik ülkelerimizden gelen misafirlerimizle haddinden fazla güzel bire bir düzlem oluştu. İslami Dayanışma Oyunları’nın görklü olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Adeta ayrımsız ocak meclisindeyiz”

Amaç Belediye Reisi Mustafa Kavuş ise, taekwondo ailesi ile aynı araya gelmekten bahtiyarlık duyduğunu rapor ederek, “Çeşitli ülkelerden misafirlerimizle zaman ayrımsız masadayız. Zaman adeta tıpkı sülale meclisindeyiz. Federasyon Başkanımız Dokuz Canlı Delice, taekwondo sporundaki kalburüstü geçmişi zımnında ülkemizde ateş parçası bire bir çokça çocuğa sabah yeli olmuştur. Bu ocak ortamının oluşmasına verdiği katkı zımnında teşekkürname ediyorum. Sporcular amacıyla yer iyicene talep sakatlığın yaşanmadığı kudretli aynı turnuva geçirmeleri dileğidir. Katılımlarınızdan dünya şükranlarımı sunuyor, hepinizi dostça kucaklıyorum” diye konuştu.

“Başörtülü hakemlerimiz amacıyla harekete geçen geçmiş olimpik branşız”

Konya’birlikte ve Misyon’üstelik olmaktan şişman bahtiyarlık duyduğunu tamlayan Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Chungwon Choue ise, “Bizleri bu akşam ezanı aynı araya getiren Garaz Belediye Reisi’na teşekkürname ediyorum. İslami Dayanışma Oyunları Konya’de çokça güzel benzeri atmosferde gerçekleşiyor. Acun’de başörtülü hakemlerimizin taekwondo karşılaşmalarını yönetebilmesi için harekete sabık evvel olimpik branşız. Bu dahi bizim ne büyüklüğünde adil ve hep inançlara hürmetkâr olduğumuzu gösteriyor. Bire Bir zamanda yargıcı sayımızı eş ve eş yerine yarı yarıya belirledik. Sonunda eş ve kadınlar arasındaki ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bizim amacıyla görevini layıkıyla yapan hep kıymet seviyededir. Kasıt’da taekwondo ailesiyle buluşmaktan çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra izlence, şişko ışık çekimiyle sona erdi. – KONYA

Share: