Komutan Alim Işık: “Kütahya, konuşma ve umum sanatları alanında dünyada 59 şehirden birisi”

Başbuğ Alim Işık: ” Kütahya, sanat ve ahali sanatları alanında dünyada 59 şehirden birisi”

KÜTAHYA Kütahya Şehremini Bilici Işık, Kütahya konuşma ve el sanatları alanında dünyada 59 şehirden birisi olduğunu kaydetti.

Kütahya Belediyesi ve Dumlupınar Üniversitesi ortaklığı ile hayata geçirilen “Taş ve Sim Takıya Dönüşüyor Engeller Kalkıyor Projesi”nin sertifika töreninde mütekellim Komutan Işık, “Dünya bizi zanaat ve halk sanatları şehri yerine tanıyor, tanımaya da devam edecek. Kütahya konuşma ve ahali sanatları alanında dünyada 59 şehirden birisi. Kütahya çokça eşsiz bir kent. Bugüne kadar sakat vatandaşlarımıza toplumda ayrımlı tıpkısı gözle bakılıyordu. Demincek üreten insanlar olmaya başladılar. Bu şehrin unutulmuş yahut unutulmaya beniz tutmuş değerlerini yeniden gündeme taşıdığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Baskı ayrımsız projeydi, o yumruk zamanlarda tümce taşın altına elini koyarak bu projenin tamamlanması sağlandı. Kütahya’da eğer tıpkı araya gelirsek aşamayacağımız hiçbir sav namevcut. Belediye olarak tığ bu çeşit projelere rastgele antlaşma bindi vereceğiz. Ego projede emeği sabık herkese teşekkür ediyor, kılıklı hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Proje çerçevesinde 100 engelliye esas ve butik cevahircilik, 20 engelliye ise gelecek güçlük tasarımı ve üretimi üstüne terbiye verildiği ve eğitimin toplam bin 280 saat sürdüğü anlatım edildi.

Share: