İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar: “Demokratlık ve Ünsiyet Kazanacak, İstibdat Kaybedecek”

İYİ Tümen İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar; İstanbul Esenyurt’ta partisinin lansman karavanına yapılan saldırıya aksülamel gösterdi. Kırkpınar, “Biz, ‘demokrasi’ dedikçe bize saldırılar bitmeme ediyor. Bu saldırılar ne kadar sürer bilmiyorum ama demokratlık ve hukuktan katiyen vazgeçmeyiz. Demokrasi ve hukuk kazanacak, despotizm kaybedecek” dedi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, gazetecilerle aynı araya geldi. İstanbul Esenyurt’taki, İYİ Öğür Veli Bölgesi yer ve kaymakamlık başkanları toplantısı sırasında yaşanan saldırıyla ilgili konuşan Kırkpınar, şunları söyledi:

“Üzülerek ifade ediyorum ki geçtiğimiz günlerde Esenyurt’ta yapılan İYİ Öğür’ye ilgili düz çalışmasında geçer konteynerin önünde ve süresince olan arkadaşlarımıza MHP’liler vasıtasıyla çevik gerçekleştirildi. Bu geveze, aynı zamanda MHP İstanbul Mebus Gönül Yiğitlik hanımefendinin gözünün uğrunda akıntı etti. Biz demokratlık dedikçe bize saldırılar bitmeme ediyor. Bu saldırılar hangi kadar sürer bilmiyorum amma demokratlık ve hukuktan katiyen vazgeçmeyiz. Demokratlık ve ahbaplık kazanacak istibdat kaybedecek. Yaşasın demokrasi, yaşa ünsiyet, kahrolsun istibdat diyoruz. İYİ Fırka, Türkiye genelinde oyunu yeryüzü çokça zait partidir. 983 ilçe ve 81 ilde bilcümle teşkilatlarıyla Meral Akşener hanımefendinin arkasında pinti ayrımsız vakfe gösteriyoruz. Sayın Genel başkanımız bu tip hâller karşısında hep düzenleme mensuplarımızı, hükümeti, kararlı bire bir duruş sergilemeye nida ediyor. Biz bile bu sarp duruşumuzdan vazgeçmeden azimli benzeri vakfe sergileyeceğiz.”

“TOPLULUK İTTİFAKI SANDIĞA GÖMÜLECEK”

Kırkpınar, gelecek seçimlerin Türkiye amacıyla ayrımsız demokratlık sınavı olduğunu vurgularken, şöyle konuştu:

“2017 yılında yapılan ve sonuçları kesinleşmemiş olan referandumla tek kayırıcı rejimine geçtik. 82 milyon vatandaşın yaşadığı aynı ülkede bilcümle devleti tek tıpkısı adam yönetirse ve bu de baskıcı aynı diyet olursa bunun karşısında İYİ Tümen kurulacaktı ve kuruldu. Önümüzdeki seçimlerde Türkiye’birlikte birinci parti olacak olan partimiz İzmir’bile birlikte bir numara parti olacak. Bugün demokratlık, hürriyet ve hukuk diyoruz ama 365 günün herhangi bir gününde demokrasi çiğneniyor ve hususiyet namevcut sayılıyor. Önümüzdeki intihap, Türkiye’nin demokrasiyle sınavıdır. Demokrasi üzere savaş eden cemi siyasi partiler, Topluluk İttifakını sandığa gömecektir.”

“HER KAMER 2 PUAN ARTIRIYORUZ”

Yaptırdıkları anketlerde İYİ Parti’nin İzmir’da şu an ikinci parti konumunda olduğunu aktaran Kırkpınar, “Önümüzde yaklaşık 10 kamer var. Eğer ki Kasım ayında yapılan aynı seçim olursa bilemem. Ama haziranda yapılırsa nitelik değişir. Seçkin ay iki puan öne taşıyoruz. Şu anda oranımız 23.6. İzmir’birlikte birinci öğür olacağız. Partimize HDP dış seçme partiden mevrut üyeler var” diye niteleyerek konuştu.

“DANIŞMADAN DEĞIŞMEYEN ALMAM”

Kırkpınar, görevinden çekilme edip milletvekili aday adayı olma kararını 30 kaza başkanına ve ülke yönetim kurulu üyelerine danışmadan almayacağını belirtirken, “Onların görülerini dikkate almadan hakeza ayrımsız değişmeyen almam. Aynı siyasi partiyi yeryüzü yukarı taşıyan teşkilattır. Kuruluş, organizasyon, kurum…” dedi.Share: