İşte patronların otomobilleri

Türkiye’nin önde mevrut gâh iş insanları, sonuç dönemde hele pandeminin dahi etkisiyle keyif uzlaştırıcı tercihlerinde özel bağırsak tasarımlı, kişiselleştirebildikleri lüks ve konforlu minibüsleri tercih etmeye başladı. Tuncay Özilhan, Ferit Şahenk, Bülent Eczacıbaşı ve Uca Antrenör üzere bir nice gelişim insanı trafikte sabık zamanı daha bol kullanabilmek üzere idarehane ortamının rahatlığına ve donanımına erbap bu araçlara binmeye başladı.

Begayet minibüs ilgisi

Benzeri zamanda farklı lüks erinç araçları olan ama tercihini akıbet dönemde bu yönde değiştirmeye başlayan hisse senedi insanlarının sayısı birlikte aceleten artıyor. İçi degaje bu araçlara olan talep hem toplumsal mesafenin daha bayındır sağlandığı hem dahi trafikte çokça henüz bayındır çalışıldığı amacıyla yükseliyor. Başka taraftan ara sıra yüce iş insanları ortağı yahut temsilcisi olduğu markaların araçlarını kullanmaya ilgi gösterirken, bazıları ise bildirme baş döndürücü otomobillerden taviz vermiyor. İşte Türkiye’nin önde gelen kâh aksiyon insanlarının yeğleme ettiği makam araçları:

Patronların huzur araçları

 Belletici Ana Ortaklık Haysiyet Başkanı Rahmi Koç: Lincoln Navigator

3 Çalıştırıcı Holding Umumi Heyet Başkanı Ömer Koç: Lincoln Navigator

 Antrenör Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehabetli Koç: Ford Edge, Tourneo Custom, Mondeo

 Koç Holding Umumi Heyet Üyesi Ahilik Arsel: Lincoln MKT

 Sabancı Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: Mercedes Maybach S Serisi

 Veladet Holding Umumi Heyet Başkanı Ferit Şahenk: Volkswagen Caravelle

✔ Eczacıbaşı Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: Mercedes Vito

 Esas Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Mualla Sabancı: Mercedes Maybach S Serisi

 Küçük Asya Grubu Umumi Heyet Başkanı Tuncay Özilhan: Mercedes V300

 Büyükler Holding Umumi Heyet Başkanı Ulu Büyükler: Genesis G90

 Abdi İbrahim Umumi Heyet Başkanı Nezih Barut: Mercedes Maybach S Serisi

 Kader Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gaye Pervin: Volkswagen Passat

 Doğan Ana Ortaklık Fahri Başkanı Kültürlü Doğan: Mercedes Maybach S Serisi

Başkanı olduğu markadan şaşmıyor

Belletici Ana Ortaklık Izzetinefis Başkanı Rahmi Çalıştırıcı ve Umumi Heyet Başkanı olan oğlu Ömer Çalıştırıcı, Türkiye’üstelik ortağı oldukları Amerikan Ford’un bünyesinde kayran düzlük baş döndürücü Lincoln markasının modellerini tercih ediyor.

Ömer Koç ve Rahmi Antrenör, Lincoln’un SUV modeli Navigator’u yeğleme ederken, ayrıca Ford markalı özel karşı araçları de bulunuyor.

Koç Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi Bonkörlük Arsel üstelik Rahmi ve Ömer Çalıştırıcı kabil huzur uzlaştırıcı namına Lincoln’e biniyor. Arsel’in kullandığı benzer ise Lincoln MKT. Cömertlik Arsel’in yine Ford markalı rahatlık araçları da bulunuyor.

Antrenör Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yüksek Antrenör ise benzeri zamanda Ford Otosan Umumi Heyet Başkanı olduğu üzere 3 farklı Ford marka makam aracı kullanıyor. Bire Bir zamanda Fenerbahçe’nin başkanı olan Antrenör, Ford Edge, Mondeo ve hususi çöz tasarımlı Tourneo Custom modellerini değiştirerek yeğleme ediyor. Serencam dönemde favorisi ise Edge modeli.

Sabancı Japondan Almanlara döndü

Sabancı Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Güler Sabancı, Türkiye’üstelik Toyota ile ortak olduğu 2009 yılına büyüklüğünde Toyota ve Lexus modellerini tercih ederken akıbet 10 yıldır Alman markalı keyif araçlarına biniyor. Uzun benzeri müddet BMW kullanan Sabancı, akıbet dönemde zırhlı Mercedes Maybach yeğleme fail hisse senedi insanlarından.

Şahenk, sivri aracını ofise çevirdi

Alman Volkswagen Grubu’nun Türkiye temsilcisi olan Veladet Grubu’nun patronu Ferit Şahenk bile karşı tercihini begayet tıpkı ticari araçtan yana kullanmış. Volkswagen’in Caravelle isimli belli belirsiz ticari aracını müfrit tıpkı şekilde dönüştüren Şahenk, uzlaştırıcı idarehane kendisine de kullandığı amacıyla trafikte balaban rahat ettiğini söylüyor.

Genişlik alçak gönüllü Gaye Pervin

Kader Ana Ortaklık Umumi Heyet üyesi yerine çalışmaya devam eden gelişim insanı Amaç Pervin, gönül rahatlığı ara bulucu yerine daha alçak gönüllü bire bir otomobili tercih ediyor. Ülker, Volkswagen Passat’a binerken, şoförü olmasına karşın ön koltukta oturmayı yeğleme ediyor.

Hangi çalıştıran Tarım Bakanlığı önünde ağladı

Taşkın makine sahipleri yayalara daha bir iki kat veriyor

 

Share: